top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Grupa fotograficzna TEB Edukacja na praktykach foto na WOŚP 2024


Fotograf robiący zdjęcie starym przedmiotom
Pierwszym punktem praktyk było zmierzenie się ze sztucznym oświetleniem w szczelinie przeciwlotniczej

Podobnie jak w roku ubiegłym, w tym także zabrałam swoją grupę fotograficzną z TEB Edukacja w Wodzisławiu Śląskim na praktyki fotograficzne w terenie. Okazja była zacna, bo zdjęcia robiliśmy na WOŚP.


Nowa grupa, nowe wyzwania


Nie ma nic bardziej cennego niż możliwość zdobywania umiejętności i doświadczenia w praktyce. Naszą przygodę z reportażem rozpoczęliśmy od omówienia tematu w szkole. Następnie udaliśmy się do szczeliny przeciwlotniczej na lekcję historii połączoną z praktyką foto w trudnych warunkach oświetleniowych.

Kolejne punkty to Pałac Dietrichsteinów, namiot WOŚP, sztab WOŚP, po czym udaliśmy się na bieg "Policz się z cukrzycą". Po sportowych emocjach powrót na Rynek - do namiotu WOŚP. Naszą przygodę zakończyliśmy w szkole na krótkim podsumowaniu.
Słuchacze kursu fotograficznego z certyfikatem Canon w tym roku byli widoczni już z daleka, a wszystko za sprawą identyfikatorów. Jak stwierdziła grupa, miało to wpływ na chęć zapozowania ludzi przed obiektywem (robili to bardzo chętnie).
Kursanci mają teraz za zadanie wybrać 5 zdjęć ze swojego reportażu, które pojawią się na szkolnej wystawie.


A tutaj już kilka odnośników do prac moich kursantów:

Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page