top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Grupa fotograficzna z Teb Edukacja na WOŚP. Zobacz zdjęcia z Wodzisławia


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, licytacja czajnika, na zdjęciu mężczyzna z brodą trzymający czajnik na tle wielkiego baneru WOŚP z wielkim czerwonym serduszkiem

Nauka reportażu fotograficznego idzie zdecydowanie lepiej i łatwiej, gdy trenuje się go w praktyce. Taką okazję słuchacze Teb Edukacja z profilu fotograficznego mieli w minioną niedzielę, 29 stycznia, podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Tego dnia kilkanaście osób zapytało mnie: "Co tu tylu fotografów dzisiaj?!". Faktycznie, było nas sporo, co mogło być dla wielu prawdziwym zaskoczeniem ;)


Teb Edukacja Wodzisław Śląski trenuje reportaż na WOŚP


Książki i wiedza teoretyczna to jedno, ale nic nie zastąpi nam praktyki. 31. Finał WOŚP wypadł akurat w dzień, kiedy mieliśmy zajęcia z fotografii. Spotkaliśmy się w budynku szkoły na omówieniu planu, poznaniu wskazówek i ruszyliśmy w teren. Uczniowie profilu fotograficznego mieli za zadanie zmierzyć się ze zrobieniem pełnoprawnego reportażu foto dla prasy. Temat WOŚP w mieście.


Szczelina przeciwlotnicza


Pierwszym punktem na naszej liście była wizyta w szczelinie przeciwlotniczej, która otwierana jest co roku z okazji WOŚP. Tam rozpoczęliśmy nasz foto reportaż. Idealnie się składało, bo większość osób nigdy wcześniej w tym miejscu nie była. Wizyta nie polegała jedynie na zrobieniu zdjęć. Mieliśmy zwiedzanie z przewodnikiem ze Stowarzyszenia GRH Powstaniec Śląski, który opowiadał o samym miejscu jak i pamiątkach, które można tam zobaczyć, dzięki temu nasz reportaż stał się pełniejszy.Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza


Po wizycie w szczelinie przejechaliśmy do Rodzinnego Parku Rozrywki, gdzie odbywały się główne atrakcje z okazji WOŚP, między innymi koncerty, licytacje, bieg "Policz się z cukrzycą" i wiele innych.Słuchacze Teb Edukacja zmierzyli się z niską temperaturą, zmieniającymi się warunkami oświetleniowymi oraz fotografowaniem ludzi i detali.


Moja rola nie ograniczyła się jedynie do mówienia każdemu co ma robić i w jaki sposób. Również działałam z aparatem i relacjami LIVE, robiąc pełnoprawny reportaż z WOŚP w Wodzisławiu Śląskim, a wieczorem dodatkowo z Pszowa.


Wodzisław Śląski:


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page