top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Praktyki fotograficzne TEB Edukacja na Szlachetnej Paczce


Wolontariusze Szlachetnej Paczki (Agata Barańska dolny rząd, 2 z lewej)

W sobotę 16 grudnia grupa fotograficzna z TEB Edukacja w Wodzisławiu Śląskim odbyła praktyki w terenie, a konkretnie w wodzisławskim magazynie Szlachetnej Paczki.


Weekend Cudów przypadł na 16-17 grudnia


Magazyn Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śląskim znajdował się w sali klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz w sali prób. Za zgodą wodzisławskiej koordynatorki, Agaty Barańskiej, grupa fotograficzna z TEB Edukacja miała okazję ćwiczyć reportaż w terenie.


Zebraliśmy się w szkole, gdzie zrobiłam wstępne omówienie tematu, po czym przeszliśmy do WCK, gdzie od wczesnych godzin porannych darczyńcy zwozili dary dla rodzin. Grupa miała okazję ćwiczyć detal, portret, reportaż sam w sobie i kompozycję. Na zdjęciach nasza przygoda się nie skończyła. Agata Barańska poświęciła nam czas i opowiedziała o kulisach Szlachetnej Paczki: o idei, o tym jak weryfikowani są potrzebujący, z jakimi problemami zmagają się wolontariusze i przytoczyła historie z poprzednich lat.
Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page