top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Sesja zdjęciowa w domu/ mieszkaniu z noworodkiem


Jedni wolą na sesję zdjęciową z noworodkiem udać się do studia, a inni wolą wykonać ją w swoim domu/ mieszkaniu. Dziś słów kilka o zaletach wykonywania sesji zdjęciowej z noworodkiem w zaciszu swoich czterech ścian.


Nie jestem zwolenniczką wkładania kilkudniowego dziecka do wiader czy innych tego typu rzeczy, z racji na to, iż wymaga ono podtrzymywania głowy oraz szyi. Stylizowane sesje zdjęciowe muszą być zatem wykonywane z wielkim wyczuciem oraz z głową, by dziecku nie zrobić krzywdy. Zdecydowanie bardziej wolę iść w naturalność, czyli spotykać się ze świeżo upieczonymi rodzicami i dzieciątkiem w zaciszu ich czterech ścian. Preferuję fotografię bliskości i czułości.


Zalety sesji w domu

Domowa sesja zdjęciowa to przede wszystkim oszczędność czasu i energii. Nie trzeba pakować do samochodu połowy domu i nie trzeba tego później wypakowywać. Stres jest mniejszy, a komfort psychiczny większy. W każdej chwili dziecko można spokojnie przebrać i nakarmić (nie twierdzę, że w studio tego się zrobić nie da, bo to też jest możliwe). Wszystko mamy pod ręką: pieluchy, butelki, zapasowe ubranka... Znajdujemy się w otoczeniu, które znane jest maluszkowi, nie męczymy go trasą, ubieraniem i rozbieraniem.
Jak przygotować mieszkanie lub dom do sesji fotograficznej?


Zacznijmy od tego, że fotograf przyjeżdża fotografować Was i nie robi zdjęć do magazynu z wnętrzami. To Wy jesteście najważniejsi. Kolejna sprawa - to Wy mówicie, w jakim pomieszczeniu sesja może się odbyć (salon, kuchnia, pokój dziecka lub sypialnia itd). Po wybraniu miejsca należy go nieco pod sesję przygotować. Nie mam tu jednak na myśli kapitalnego remontu. Więcej o przygotowaniach pisałam tutaj Domowa sesja zdjęciowa typu lifestyle. Co musisz wiedzieć o zrobieniu sesji foto w domu?


Zobacz moje przykładowe zdjęcia

W mojej przykładowej galerii zdjęć również można zobaczyć, jak takie sesje mogą wyglądać. W zakładce domowe sesje zdjęciowe znajdziecie sesje z noworodkami oraz starszakami i... zwierzętami! Zobacz więcej: Domowe sesje zdjęciowe - galeria zdjęć.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComentários


bottom of page