top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Nagrywanie ekranu z komentarzem w tle. Jak to zrobić?Jak nagrać ekran telefonu, a w tle dorzucić mówiony komentarz? Dowiedz się, jak to zrobić.


Zapewne widzieliście już filmy na których autor komentuje inny film / zdjęcie, lecz go nie widać. Słychać tylko jego komentarz.


Jak to zrobić?


W pierwszej kolejności sprawdź, czy twój telefon posiada opcję nagrywania ekranu wraz z multimediami oraz mikrofonem. Jeśli tak, na tym kończy się mój tutorial. Jeśli nie, to czytaj dalej.


Jeśli chcesz połączyć nagrywanie ekranu z komentarzem, a nie masz tej łączonej opcji w telefonie, potrzebne ci będą:


  1. Nagranie ekranu - tego, co chcesz skomentować

  2. Nagranie siebie z komentarzem. Spoko, może być bez twarzy, chodzi tylko o głos.


Następnie przechodzimy do aplikacji InShot, o której już wam pisałam InShot - poznaj prostą aplikację do montażu filmów na Social Media. Wgrywamy w pierwszej kolejności nasz film z komentarzem. Następnie w opcji PiP wybieramy nasz film z nagranym ekranem. Po jego dodaniu rozciągamy go na całą szerokość, zasłaniając nasz film z komentarzem. Po włączeniu naszego przygotowanego w ten sposób filmu mamy nagranie ekranu, a w tle słychać nasz komentarz. Film eksportujemy w wybranym przez nas formacie.


Filmu na film na Instagramie nie nałożymy, ale już zdjęcie na film tak. Jeśli chcemy skomentować samo zdjęcie, w pierwszej kolejności wgrywamy nasze nagranie z komentarzem, a następnie dodajemy zdjęcie, rozciągając je na całą szerokość ekranu tak, by przykryło nasze nagranie.


Aby wam jeszcze bardziej ułatwić życie, nagrałam tutorial w wersji wideo:Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComentarios


bottom of page