top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Aplikacje do przenoszenia danych z telefonu na telefon


Na zdjęciu rozlany ekran telefonu komórkowego
Róg ekranu był już uszkodzony wcześniej. Niestety, spacer z psem dla tego telefonu okazał się być zabójczy

Jak przenieść dane (numery telefonów, konwersacje, zdjęcia, filmy i inne) ze starego telefonu na nowy, gdy nie są zapisane na karcie SIM ani na karcie pamięci, a jedynie w pamięci starego telefonu?


Parę dni temu przeżyłam nie mały zawał, gdy po wyjęciu telefonu z kieszeni kurtki zobaczyłam rozlany ekran. Dotyk działał w minimalnym stopniu, ale o odbieraniu telefonów mogłam pomarzyć. Dobrze, że ja swoich starych telefonów się nie pozbywam, więc miałam "na podmianę". Był jednak duży problem, bo telefon, który się rozlał, był służbowym telefonem mojego męża, w którym mieliśmy numery kontaktowe do pacjentów. UPS. Wyobrażacie sobie ręczne wprowadzanie kilkudziesięciu numerów telefonów? No właśnie, my też nie. Ale takie widmo nam się malowało.


Aplikacja Mi Mover


Ostatecznie, resztkami działającego ekranu udało nam się zainstalować aplikację Mi Mover (przenosiliśmy dane z telefonu Xiaomi na kolejny Xiaomi). Aby to się udało, aplikacja musiała być zainstalowana w obu telefonach i w obu uruchomiona. W jednym trzeba było tylko zaznaczyć, że jest tym wysyłającym dane, a w drugim, że jest tym odbierającym dane. Kontakty udało się przesłać. Mi Mover może wam przesłać tak naprawdę wszystko - od numerów telefonów po zdjęcia, filmy, rozmowy...


Aplikacja Smart Switch


Kolejną aplikacją, która ostatnio mnie poratowała był Smart Switch. Przesiadłam się z Xiaomi na Samsunga i chciałam ze starego telefonu przekopiować wszystko co się da. I ta aplikacja bardzo mi w tym pomogła. Znów warunek ten sam - aplikacja musiała być zainstalowana i uruchomiona na obu telefonach.


Import/export kontaktów


Niektóre modele telefonów mają w kontaktach opcję importu i exportu numerów telefonów. Wchodzi się w kontakt -> ustawienia -> import/eksport kontaktów.


Zapiszcie sobie nazwy tych aplikacji, lub wracajcie do tego posta, gdy będzie taka konieczność ;) Ale lepiej wyprzedzać fakty i o stosowne kopie zadbać wcześniej.Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComentarios


bottom of page