top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Jak zrobić ładne zdjęcia za pomocą telefonu? Poznaj 5 prostych trikówTelefony komórkowe są w dzisiejszych czasach w kieszeniach lub w torebkach każdego człowieka. To po nie sięgamy, by porozmawiać, nagrać coś lub po prostu - zrobić zdjęcie. No właśnie... Bo te zdjęcia nie zawsze wychodzą. Co więc zrobić, aby było inaczej? Poznaj 5 prostych trików, by twoje zdjęcia wykonane telefonem były estetyczne, ładne i cieszyły oko.


Dbaj o proste linie


Co mam na myśli? Patrz, czy ściany budynków są proste, czy latarnie się nie przekrzywiają, czy horyzont nie leci na bok. Zadbaj o to, by wszystko co proste, na zdjęciu również było proste. Jeśli masz z tym kłopot, użyj siatki trójpodziału ekranu. Pomoże ci ona w kompozycji i trzymaniu pionu/poziomu. Zobacz więcej: Po co komu siatka podziału ekranu? Jak to działa? Jak z niej korzystać?


Odwróć telefon do góry nogami


Tak, wiem, brzmi to absurdalnie, ale uwierz mi, działa. Odwrócenie telefonu do góry nogami sprawia, że przycisk kliknięcia zdjęcia znajduje się u góry (przydatne, gdy robimy zdjęcia niemalże z poziomu podłogi, bo wygodniejsze). Przydatne również, gdy chcemy złapać odbicie w wodzie czy ładną perspektywę.


Zniż się do poziomu ziemi/ podłogi


Nie rób zdjęć tylko z poziomu oka czy klatki piersiowej. Jeśli trzeba, wejdź na murek czy stołek, jeśli trzeba zejdź do poziomu ziemi/ podłogi. Zobacz, jak zmieni ci się perspektywa i kadr.


Dokładaj do kadru człowieka


Widoczki są fajne, ale element ludzki na zdjęciu dodaje mu dynamizmu.


Detale


Nie zapomnij o fotografowaniu detali: ozdoby, zdobienia, kwiaty, zwierzęta, kolory, faktura...


Koniecznie zobacz materiał na moim TikToku, gdzie zobaczysz powyższe porady w praktyce. Nie zapomnij zaobserwować profilu!Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page