top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Studniówka. Jak nie zaświecić biustem przed fotografem, kolegami i nauczycielami?


II LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku, zdjęcie poglądowe


Styczeń i pierwsze dni lutego to co roku szał studniówkowy. Dziewczyny stroją się w piękne kreacje, robią profesjonalne fryzury i makijaż. Każdy szczegół wieczorowej kreacji jest dopieszczony. Jest jednak jeden obszar, który - szczególnie podczas tańczenia poloneza - może być bardzo kłopotliwy. Chodzi o biust, a konkretnie dekolt.


Ten temat podejmuję z punktu widzenia fotografa


Piękna kreacja z dekoltem (nie ważne jak głębokim) może sprawić niespodziankę podczas tańczenia poloneza. W każdej wersji tego tradycyjnego tańca z pewnością pojawi się moment przechodzenia przez tzw. szpaler. I tu dziewczyny pamiętajcie, że trzeba będzie się pochylić, a co za tym idzie, możecie "zaświecić" piersiami przed fotografem, dlatego zanim maturzyści zaczną tańczyć, a widzę dziewczynę z luźnym dekoltem uprzedzam ją, aby w momencie przechodzenia przez szpaler jedną ręką przytrzymała sobie newralgiczne miejsce.


Jak uniknąć zakłopotania i walki z dekoltem?


Drogie panie, jest na to kilka sposobów:


  1. Przyklejenie sukienki do ciała za pomocą specjalnej, dwustronnej taśmy do ubrań. Niektóre dziewczyny próbują z tradycyjną, dwustronną taśmą, ale trudność może sprawić ściągnięcie jej bez uszczerbku na skórze i nie ma pewności, czy nie wywoła na waszej skórze reakcji alergicznej.

  2. Wykorzystanie do modelowania biustu fizjoterapeutycznych tejpów (ta kolorowa taśma - różowa, niebieska czy czarna albo w odcieniu nude. Nie polecam jednak klejenia jej bezpośrednio na sutki, a zanim zaczniesz ją ściągać, porządnie namocz ją pod prysznicem żeby nie uszkodzić skóry przy ściąganiu).

  3. Naklejki na sutki (do kupienia na Allegro za grosze).

  4. Nakładki samoprzylepne na biust (również na Allegro). Nie liczcie na to, że wymodelujecie sobie tym bardzo ciężki i wielki biust, ale co mają zakryć, to zakryją ;)


O nakładkach na biust pisałam już tutaj: Króliczki. Alternatywa dla biustonosza. Idealne do sukienekO sukienkach też już jeden materiał się pojawił: Jaką sukienkę założyć na studniówkę?

Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkibottom of page