top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Jak dojechać na RUCHOME WYDMY W ŁEBIE ?Jak dostać się na Ruchome Wydmy w Łebie? Co opłaca się najbardziej? Jak dojechać? Czym dojechać? I co najważniejsze - ile nas to będzie kosztowało?


Podczas pobytu w Łebie punktem koniecznym do odwiedzenia są słynne Ruchome Wydmy. Już na wstępie mówię, że nie znajdują się one w samej Łebie, a ok. 10 km od jej centrum. Dziś powiem wam, jak można się tam dostać.


Trasę można pokonać pieszo przez Słowiński Park Narodowy lub idąc plażą. Kolejną opcją jest dojechanie do Parku samochodem i zostawienie go na parkingu. Poza sezonem parking świeci pustkami, w sezonie może być kłopot ze znalezieniem wolnego miejsca. Dodatkowo, w sezonie parking jest płatny na godziny, poza sezonem - nie wiem, nie widziałam informacji.


Przy parkingu w kasie kupujemy bilet wstępu do Słowińskiego Parku Narodowego (7 zł) i idziemy ok. 2 km pieszo na Wydmy lub wsiadamy do meleksa, który zawiezie nas na miejsce lub do połowy trasy, pod wyrzutnię rakiet.


I tu uwaga do korzystających z meleksów


Meleksem możecie dostać się z centrum Łeby do kasy w Parku w cenie 10 zł poza sezonem i 40 zł w sezonie za osobę. Kupujecie bilet wstępu do Parku i jeśli chcecie dalej jechać meleksem, musicie kupić kolejny bilet, tym razem u kursującego tam prywatnego przewoźnika. Cena 17.40 zł poza sezonem za jedną osobę w jedną stronę. Tak więc za trasę: centrum Łeby - Ruchome Wydmy płacicie za przejazd meleksami dwa razy u dwóch różnych przewoźników.


Opcja trzecia to dojechanie na Wydmy rowerem. Swoim lub wypożyczonym


W Łebie jest całoroczna wypożyczalnia rowerów Ciułałła. Skorzystaliśmy z tej opcji. Nie wiem dlaczego wypożyczalnia ta ma tak słabe oceny na Googlu. Pani obsługująca była bardzo miła i sympatyczna, doradziła który rower będzie odpowiedni. Z rowerami problemów nie mieliśmy żadnych, wszystko chodziło i jeździło jak należy. Dostaliśmy kłódkę, a wypożyczenie sprzętu na cały dzień kosztowało nas niecałe 100 zł (przypominam, byliśmy w drugiej połowie września).


Wypożyczalnia rowerów z której skorzystaliśmy. Wzięłam rower miejski z przerzutkami

Trasa na Wydmy była bardzo przyjemna (po płaskim), nie było samochodów, trafiło się parę osób idących pieszo i jedynie sporadycznie zdarzało się, że przejechał jakiś meleks. Na terenie Parku (od kas do Wydm czyli ok 2 km) ścieżka całkiem fajna, utwardzona, biegnąca przez las. Osobno jest pas dla meleksów i rowerów i osobno dla osób idących pieszo, więc nikt nikomu pod koła nie wpadnie.


Zdjęcia góra - trasa na Wydmy, zdjęcia dół, okolice kasy i pusty parking

Na końcu trasy czeka na nas zatoczka dla meleksów, toalety i kasa, by kupić bilet powrotny na meleksa. Są też stojaki na rowery. My nie płaciliśmy nic, bo widniała tam informacja, że są one darmowe. W sezonie za zapięcie roweru do stojaka z tego co wiem płaci się 5 zł. Biznessssss.Reasumując - najtaniej wychodzi piesza wędrówka i pojechanie własnym rowerem.


A same Ruchome Wydmy? Cóż, jak namiastka Egiptu. Zdjęcia nie oddają wielkości tego co zastaliśmy na miejscu. Piękny widok ;) Dajcie znać, czy lisek nadal przychodzi na szamkę ;)


Ruchome Wydmy w Łebie


Nasza filmowa pamiątka z Łeby


7 dni zmieściłam w 15 minutach. Ten film nie jest idealny. Nie ma wypasionych przejść, gongów itd. Ale jest nasz. Jest pamiątką z wyjazdu, który miał podładować nasze baterie i cieszę się, że go zmontowałamZobacz więcej:Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki
bottom of page