top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Pomysły na nietuzinkowe i nowoczesne oczepinyRzucanie bukietem za plecy czy tradycyjne oczepiny welonu i muszki/krawatu przyprawiają cię o ziewanie i niechęć do wzięcia udziału w weselnej zabawie? Mam kilka alternatyw na ciekawe i nietuzinkowe weselne oczepiny.


Ohhh jak ja nie lubiłam tej zabawy na każdym weselu jako dziecko i jako nastolatka. Głównie dlatego, że było to powtarzalne, nudne i... wyciągali mnie do tego na siłę tylko dlatego, że nie miałam partnera. Wiedziałam na pewno, że jeśli w ogóle zdecyduję się na oczepiny na moim weselu, będzie to wersja odbiegająca od tradycyjnej.


Pudełka z niespodzianką

I tak oto na naszym weselu pojawiło się kilka skrzyneczek, w których były różne przedmioty - od czegoś słodkiego, po "wróżbę" aż do welonu i muszki. Zamknięte pudełka krążyły najpierw wśród pań, potem wśród panów. W momencie, gdy muzyka ucichła, losowe osoby trzymały w swoich rękach skrzyneczki z niespodzianką w środku. Nikt nie wiedział gdzie jest welon, a gdzie muszka, do czasu otwarcia skrzyneczki. Wyglądało to mniej więcej tak jak na filmie poniżej, choć u nas nikt pod nogami skrzynek nie podawał. Nie było też TikToka ;)


Nasza zabawa miała swój ciąg dalszy, a mianowicie grę panie kontra panowie. Drużyny zatańczyły kankana. Wygrywała drużyna, która podołała (można zamienić na głośne śpiewanie "100 lat").


Klucz do szczęścia


Podpatrzyłam to na TikToku i jestem tym pomysłem zachwycona. Panna młoda włożyła do szklanej skrzyni swój bukiet i zamknęła go na klucz, który został wymieszany z kilkoma innymi, niemalże identycznymi. Każda "panna" wylosowała sobie jeden klucz i próbowała otworzyć skrzynkę. Równie dobrze do skrzyni można później włożyć muszkę czy krawat i powtórzyć zabawę z "kawalerami".Odcinanie wstążki


To również piękna wersja oczepin. Do bukietu przywiązuje się wstążki, które losowo odcinają państwo młodzi, mając zawiązane oczy.Niektóre pary zamiast oczepin tradycyjnych lub tych bardziej nowoczesnych decydują się na grę w zgodność charakterów (to ta zabawa, w której na pytania odpowiada się "on" lub "ona".


Spotkałam się także z tym, że o północy weselnicy wychodzili na podwórko i puszczali lampiony z życzeniami. Dla osób nieco bardziej hardcorowych, można też zaskoczyć weselników wynajmując... grupę zajmującą się pokazami ognia. Wygląda to mniej więcej tak: Labareda Fireshow, pokaz ogniaDziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page