top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Ile kosztuje ślub w plenerze?


Ile kosztuje plenerowy ślub cywilny? Na jakie koszty trzeba się nastawić? Oto kilka niezbędnych informacji.


Ślub w plenerze, w pięknych okolicznościach przyrody lub w jakimś ciekawym budynku - to coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decydują się Państwo Młodzi. Takiego ślubu udziela Urzędnik Stanu Cywilnego, który po wcześniejszym uzgodnieniu tego w USC przyjeżdża pod wskazany adres. Koszt, jaki Młoda Para ponosi na poczet USC to zazwyczaj ok. 1000 zł (dla porównania, gdyby ślub odbył się w Urzędzie, opłata wyniosłaby 84 zł). Ślub cywilny, nie ważne czy w Urzędzie czy w plenerze, trwa zazwyczaj ok. 20 minut.


Kolejna rzecz to przygotowanie danego miejsca pod ceremonię zaślubin - tutaj w grę wchodzi florystka i/ lub dekorator. Zdarza się, że ślub udzielany jest w miejscu imprezy weselnej, więc dekoracje mogą obejmować całość, np. salę lub patio i dodatkowe tworzenie plenerowego ołtarza/ ścianki nie jest wymagane. Wszystko zależy od wizji Państwa Młodych i ich oczekiwań.


O czym jeszcze trzeba pamiętać? O wynajęciu krzeseł, o ile ślub odbywa się w miejscu, które tego nie zapewnia, o dywanie - o ile Para Młoda go chce (zapytaj swoją florystkę, czy dysponuje dywanem, moja miała). No i o oprawie muzycznej (niech w tle leci jakaś melodia, marsz weselny czy wasza ukochana piosenka). Jeśli pragniecie powiedzieć sobie "tak" pod chmurką, trzeba pomyśleć o ewentualnym namiocie / zadaszeniu, jeśli prognozy mówią, że może padać deszcz. Powiem więcej, jeśli planujecie imprezę pod chmurką to trzeba dodatkowo pomyśleć o oświetleniu ;)


Ślub na zdjęciu odbył się w Istebnej, w hotelu Złoty Groń.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page