top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Gdzie na weselu usadzić fotografa / DJ / zespół / kamerzystę?Gdzie na weselu usadzić fotografa / DJ / zespół / kamerzystę? Pozwól, że powiem ci z własnego doświadczenia jak to wygląda.


Ostatnio na Spotted Wodzisław przeczytałam to całkiem fajne pytanie. Jako, że sama byłam już w roli panny młodej oraz w roli fotografa na weselu, co nieco mogę ci powiedzieć.


Zdarza się, że Para Młoda usadza mnie jako fotografa gdzieś blisko siebie, przy głównym stole. Zdarza się też, że siedzę przy stole z rodziną, ale na jego krańcu, co w ogóle mi nie przeszkadza, wręcz jest mi to bardzo na rękę z racji tego, że często od tego stołu wstaję.


Najczęściej jednak fotograf / DJ / zespół i kamerzysta mają zapewniony całkowicie osobny stolik. Dlaczego?


Po pierwsze - mamy przy sobie masę sprzętu i kącik tylko dla nas, w pobliżu kontaktów jest bezpieczny dla naszych drogich zabawek i możemy się spokojnie podładować.


Po drugie - mało jemy :) Wiem, brzmi to zabawnie, ale naprawdę nam nie trzeba zastawiać stołu tak suto jak gościom. Często jest tak, że sale liczą obsługę (czyli nas) jak za dziecko do lat 3-4, czyli Para Młoda po prostu płaci za nas mniej. Nie wiem, czy stosują to na każdej sali, ale na większości na której byłam, takie zasady właśnie są - za obsługę płaci się mniej. Warto o tę kwestię dopytać, gdy będziecie załatwiać salę na wasze wesele :)


Osobiście jako fotograf preferuję osobny stolik z resztą ekipy (muzyka/wideo). Wolę, by jednak dziecięce palce były w bezpiecznej odległości od sprzętu ;) No i z taką ekipą szybko łapiemy wspólny temat ;) Uwierzcie mi, w tym kąciku nam naprawdę dobrze ;)
Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page