top of page

Najczęściej zadawane pytania Q&A

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ SESJE?

Na chwilę obecną wykonuję sesje zdjęciowe w plenerze (pola, łąki, lasy, nad wodą, parki itp. )lub w waszym domu/mieszkaniu

JAK UBRAĆ SIĘ NA SESJĘ?

Preferuję kolory jasne, pastelowe (jasny niebieski, biel, pudrowy róż, brązy, musztarda, beż, szarości, zieleń) bez nadruków lub z elementami kwiatowymi. Więcej w temacie kolorów i ich znaczenia na zdjęciach przeczytacie tutaj Dlaczego kolory ubrań na sesję zdjęciową mają znaczenie?

NIE MAM SIĘ W CO UBRAĆ

Drogie panie, przypominam, że można u mnie wypożyczyć sukienkę Wypożycz sukienkę na sesję zdjęciową

Jeśli nie macie pewności co do zestawów, którymi dysponujecie, wyślijcie mi zdjęcie, doradzę co zabrać.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SESJĘ W PLENERZE?

Dla dziecka napój i drobne przekąski, można też zabrać kilka jego ulubionych zabawek. Jeśli zabieracie psa - również woda i przysmaczki. Jeśli panie planują mieć zdjęcia w butach na obcasie, to pamiętajcie, żeby zabrać je do reklamówki, a na nogi założyć buty na płasko. Do zdjęć je przebieramy.

NIE WIEM, GDZIE TO JEST

Jeśli sesja odbywa się w miejscu, którego nie znacie i nie wiecie jak tam trafić, umawiamy się w jednym punkcie i was prowadzę. 

NIE WIEMY CO ROBIĆ. NIGDY NIE MIELIŚMY TAKIEJ SESJI

Luzik. Wszystko wam powiem. Daję wskazówki, kieruję ruchami, gestami, podpowiadam. 

A CO, JAK DZIECKO MI ZGŁODNIEJE I BĘDĘ MUSIAŁA NAKARMIĆ ALBO ZMIENIĆ PIELUCHĘ?

Robimy przerwę ;) 

W JAKICH GODZINACH ROBIĘ ZDJĘCIA?

Raczej w godzinach wieczornych, chyba, że sesja dotyczy domu lub jest pochmurno ;) Dlaczego nie do południa albo w godzinach 14-15? Ostre słońce nie dość, że nas zmęczy, spocimy się szybciej niż skończymy zdjęcia to jeszcze wyjdą na nich bardzo mocne kontrasty. Wczesnym porankiem i wieczorem światło jest już dużo przyjemniejsze i bardziej 'miękkie'. 

CZY MOGĘ ZABRAĆ NA SESJĘ...

Męża/ partnera, dzieci, rodziców, psa, królika, kota, żółwia... tak, możecie ;) jak najbardziej ;) 

ILE TRWA SESJA?

Wszystko zależy od tego, jaki pakiet realizujemy, ile mam osób do sfotografowania i jak współpracują dzieci. Sesja może trwać 30-45 min lub godzinę/ 1,5. 

NIE WYKONUJĘ OSTREGO RETUSZU ZDJĘĆ

Co to oznacza? Mogę delikatnie wygładzić skórę, usunąć niedoskonałość, ale nie zrobię z was porcelanowej lalki rodem z okładki magazynu ;) Chcę zachować jak najwięcej naturalności.

PROWADZISZ WARSZTATY?

Tak, kilka mam już za sobą. Dodatkowo uczę fotografii w Szkole Policealnej Teb Edukacja, więc jeśli jesteś chętny/a zapraszam.

bottom of page