top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Zobacz jak wyglądają PODZIEMIA Rynku w KrakowieCzy wiesz, że... można wejść pod płytę Rynku w Krakowie? Krakowskie podziemia to jedna z licznych atrakcji stolicy Małopolski, które warto zwiedzić.


Gdy dowiedziałam się, że interaktywną i multimedialną wystawę stałą w Łaźni Moszczenica (w Carbonarium, powstającym muzeum węgla w Jastrzębiu-Zdroju) stworzy firma TRIAS AVI, na mojej twarzy pojawił się spory uśmiech, bo ta sama firma tworzyła krakowskie podziemia. Są bajeczne! Mam nadzieję, że nic się nie wykrzaczy i że firma przejmie pracę w Jastrzębiu.


Pod płytą krakowskiego Rynku byłam dwukrotnie i powiem wam, że byłam mega zachwycona. Wejście i kasa biletowa znajdują się w Sukiennicach (bilety można także kupić on-line). Klimat, sposób wykonania, opisy i multimedialne ciekawostki robią wrażenie. Zwiedzania jest sporo, ale spokojnie, na miejscu jest toaleta ;)


Na zachętę wklejam wam zdjęcia z podziemi Rynku w Krakowie. Prawda, że miejsce robi wrażenie?Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComentarios


bottom of page