top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Zobacz jak wygląda ZOO W OSTRAVIE (CZ)
Obok Zoo we Wrocławiu, ogród zoologiczny w Ostravie w Czechach jest moim ulubionym. Zobacz, jak wygląda.


Zoo w Ostravie


Dojazd nie jest skomplikowany: jedzie się naszą A1 i wjeżdża na odcinek czeski. Nie trzeba mieć winiety. Warto z kolei mieć przy sobie czeskie korony. Ja rozumiem - płacenie kartą jest wygodne i już do tego przywykliśmy, ale już nie raz przekonałam się, że na takich wyjazdach gotówka często jest zbawienna. Czeskie korony i może coś w PL.


Na miejscu czeka na nas kilkanaście parkingów na mnóstwo samochodów. W okresie wakacyjnym radzę jednak wyjazd z rana, bo im później, tym parkingi są bardziej zapchane... No i są płatne, ale nie są to jakieś kolosalne kwoty (ok. 20 zł za cały dzień). Bilet wstępu jest dużo tańszy niż do Zoo we Wrocławiu, bo w przeliczeniu na PL wychodzi jakieś 30 zł na osobę. Zoo jest bardzo dobrze oznakowane, na każdym kroku mamy mapki i strzałki. Swego czasu można się było przejechać kolejką na safari, czyli wycieczkowy pociąg objeżdża z wami tereny z dzikimi zwierzętami (opcja płatna, ale to idzie dosłownie w kilka złotych...) Są oczywiście punkty gastro (taka informacja 'zmarzlina' to lody po naszemu) i toalety. Warto poruszać się po tym obiekcie z mapką.


Zobacz jak wygląda Zoo w OstravieDziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page