top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Zobacz jak wygląda ZOO WROCŁAWDziś mam dla was porcję zdjęć z Zoo we Wrocławiu. Jak wygląda wrocławski ogród zoologiczny? Czy warto odwiedzić?


Nieco o miejscu


Co o Zoo mówi nam wujek Google? Ogród zoologiczny znajdujący się przy ul. Wróblewskiego 1–5 we Wrocławiu, otwarty 10 lipca 1865. Jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich ogrodem zoologicznym w Polsce. Na zwiedzanie kompleksu trzeba poświęcić min. 4 godziny. Ogród zoologiczny Zoo Wrocław to miejsce z największą liczbą zwierząt w Polsce oraz największą liczbą gatunków zwierząt. Coś jeszcze trzeba dodawać, żeby was przekonać, że to miejsce warte odwiedzenia? A, no tak... Na miejscu jest też afrykarium czyli pierwsze w Polsce oceanarium, które można zwiedzić w cenie biletu wstępu do Zoo. Jeśli będziecie mieć szczęście, to możecie załapać się nawet na pokazowe karmienie zwierząt. Pod samo Zoo można dojechać tramwajem.


Miejsce jest olbrzymie i przede wszystkim - zadbane


Dba się zarówno o zwierzęta, ich miejsca bytowe jak i ścieżki, trawniki i roślinność na terenie całego ogrodu zoologicznego. Ceny za wstęp są zróżnicowane - w zależności w ile osób jedziecie. Zobacz szczegóły tutaj. Będę szczera... z resztą jak zawsze - bardzo mi się podobało. Chodzenia jest bardzo dużo, co rusz toalety i miejsca gdzie można coś kupić do przekąszenia. Zoo Wrocław - spoko opcja, podobnie jak Zoo Ostrava ;) warte swojej ceny.


Zobacz galerię zdjęć z Zoo WrocławZobacz więcej:Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page