top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Jak zdobyć AUTOGRAFY gwiazd? Oto moje sprawdzone sposobyJednym z moich hobby jako nastolatki było zbieranie autografów znanych postaci: sportowców, aktorów i aktorek, piosenkarzy i piosenkarek. Jak udało mi się zebrać kolekcję, nie będąc na koncertach? A no miałam swoje sposoby którymi zaraz się z wami podzielę.


Słysząc hasło "autograf" pierwsze co przychodzi nam do głowy to zdobycie go będąc na koncercie lub premierze filmu. Owszem, to sposób. Ale jak zdobyć autograf Seleny Gomez, która normalnie mieszka za Oceanem? ;)


Listy


Kiedyś natrafiłam na stronę FanMail.biz: The Celebrity Addresses Database i z tego co widzę ona nadal funkcjonuje. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska danej gwiazdy wyświetlają nam się odpowiedzi osób które uzyskały odpowiedź, po jakim czasie i zdjęcia tego co dostały. Daje nam to gwarancję, że adres jest dobry. Czasem jednak przy danym nazwisku nie ma żadnych wyników, więc nie ma pewności, czy jest on poprawny. I tak oto w ten sposób, nie bojąc się swojego angielskiego, wysyłałam listy na wskazany adres, z kopertami zwrotnymi zaadresowanymi do siebie. W listach, w języku angielskim pisałam, że jestem wielką fanką i proszę o autograf. Czasem odpowiedzi przychodziły turbo szybko, czasem trzeba było na nie czekać tygodniami lub nawet miesiącami.


E-maile


Kolejnym sposobem było pisanie e-maili na tej samej zasadzie. Niektóre gwiazdy na swoich stronach internetowych mają zakładkę dla fanów i opisują w nich, gdzie należy kierować korespondencję. Często wprost piszą, co należy zrobić, żeby dostać autograf.


Aukcje


Najbardziej kosztowna, aczkolwiek i tak bardzo popularna forma zdobycia autografu to kupienie go na aukcji np. na serwisie Allegro. Licytacje czasem podchodzą do bajońskich sum, w zależności od tego czyj autograf się licytuje.


Formuła 1 - moja zajawka


Najwięcej korespondencji pisałam do zespołów startujących w Formule 1. Dlaczego? Bo uwielbiałam ten sport (i nadal go lubię). Na adres Red Bulla do Wielkiej Brytanii wysłałam nawet gazetę z Sebastianem Vettelem na okładce prosząc o podpis. Gazeta wróciła do mnie z autografem po kilku długich tygodniach. Radość level milion.


Perły


W mojej kolekcji jest też kilka pereł, między innymi... oryginalny autograf Michaela Schumachera zdobyty jeszcze przed jego wypadkiem na nartach, Fernando Alonso, Lewisa Hamiltona, Nico Rosberga - czyli kierowców z tytułami mistrzowskimi na koncie. Bezcenny jest też autograf z dedykacją dla mnie od nieżyjącego już aktora, Leslie Nielsena, który grał w kultowej komedii Naga Broń. Mam też autograf Ozzy'ego Osbourne'a, Arnolda Schwarzeneggera, Katy Perry, Seleny Gomez czy Heidi Klum.


Jak zdobyć autograf gwiazd? Zobaczcie koniecznie nagranie ;)AKTUALIZACJA, 21.06. 2023

W związku z licznymi zapytaniami o autografy gwiazd z USA, odpowiadam zbiorowo. Każdy adres jakim dysponowałam znalazłam albo na stronie danej gwiazdy (w zakładkach kontakt czasem mają adnotację dla fanów odnośnie autografów) albo ze wspomnianej strony fanmail.biz.


Do listu z prośbą o przesłanie autografu dołączałam osobną kopertę, zaadresowaną do mnie, ze znaczkami pocztowymi - POLSKIMI - kupionymi w takiej samej kwocie jak na list, który wysyłałam do Stanów. To samo dotyczy listów, które wysyłałam na terem Europy - kwota na znaczkach ma być taka sama na kopercie z listem jak i tej powrotnej.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki1件のコメント


ゲスト
2023年12月05日

hej, wprowadzasz ludzi w błąd :) znaczki zwrotne muszą być z kraju do którego piszesz, a nie polskie

いいね!
bottom of page