top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Wernisaż wystawy "Nowy cyrk w obiektywie" w klubokawiarni Hevre w KrakowieRelacja z wernisażu wystawy "Nowy cyrk w obiektywie" w Krakowie, na której znalazły się między innymi zdjęcia mojego autorstwa.


W lipcu tego roku w Wodzisławiu Śląskim odbył się po raz kolejny Festiwal Kuglarzy, na którym gościłam z aparatem. Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj:Minęło kilka miesięcy. W październiku otrzymałam od krakowskiej Fundacji Żongluj Kulturą propozycję wzięcia udziału w ogólnopolskiej wystawie fotograficznej "Nowy cyrk w obiektywie" w Krakowie, na której mogłam zaprezentować wybrane przez siebie ujęcia. Wernisaż wystawy odbył się w klubokawiarni Hevre na Kazimierzu.


Zdjęcia mojego autorstwa, które pojawiły się na ogólnopolskiej wystawie "Nowy cyrk w obiektywie" w Krakowie zostały wykonane na Festiwalu Kuglarzy w Wodzisławiu Śląskim.


Wystawa przedstawia różne oblicza współczesnej sztuki cyrkowej. Jest ona formą wyrazu artystycznego, która niesie ze sobą emocje i wartościowy przekaz. Zdjęcia zostały wykonane przez fotografów z całej Polski, podczas spektakli i festiwali bez udziału zwierząt. Przedstawieni zostali na nich artyści z naszego kraju jak i całego świata. Reprezentują oni różnorodne dyscypliny cyrkowe, takie jak żonglerka, akrobatyka, fireshow i wiele innych. Na wystawie swoje prace zaprezentowało 9 fotografów.W tym miejscu polecam obejrzenie krótkiego filmu opowiadającego historię Hevre, które jest jednym z najbardziej cenionych miejsc w stolicy Małopolski.Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page