top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Wieczór Panieński - pomysły na gry, zabawy, tematykę imprezyPomysły na udany Wieczór Panieński. Co zrobić, by nie kojarzył się on tylko z zakrapianą imprezą w klubie i striptizem?


Bride to Be


Przede wszystkim przyszła Panna Młoda powinna się nieco wyróżniać - strojem, wiankiem, welonem, przepaską z napisem 'Bride' lub 'Panna Młoda'. Takie gadżety można dorwać w sklepach typu Action lub Tedi. Można też przekopać popularne Allegro.

Stroje


Fajnym pomysłem jest wprowadzenie jednolitego koloru, np. białe sukienki, czarne sukienki, białe bluzki. Coś, co każda z nas ma w szafie i za czym nie trzeba będzie trzepać całego miasta.


UWAGA! Dziewczyny - jeśli jest przewidziana sesja zdjęciowa gdzieś w plenerze, warto zaopatrzyć się w buty na zmianę 'na płasko'. Do miejsca sesji dojdzie się wygodnie, a do samej sesji zmieni się obuwie. Dzięki temu nie ma ryzyka obtarć, pęcherzy i skręcenia kostki w szpilkach na polu.Klimat


Jak stworzyć klimat? Przede wszystkim ustalcie motyw przewodni - mogą nim być wakacje, bezludna wyspa lub klimat ulubionego filmu lub serialu Panny Młodej. Możecie też pokusić się o imprezę w stylu lat '80. Gadżety można zamówić na Allegro, a jeśli chodzi o stroje na lata '80, można zrobić nalot na najbliższy ciucholand i kupić coś za kilka zł ;)


Alkohol i napoje


Wiadomo, będzie alko. Warto zrobić rozeznanie wśród dziewczyn, jakie są ich preferencje, by kupić to, co macie pewność, że zejdzie. Większość imprez, które się odbywają i na których miałam okazję być odbywała się na zewnątrz, więc warto zaopatrzyć się w lodówkę gdzieś pod ręką i... wiadro lub miskę z zimną wodą do schłodzenia napoi, jeśli nie ma dostępu do lodówki. Na stole warto mieć także wiaderko z lodem. Jeśli przewidywany jest upał - wiatrak to także dobry pomysł.

Dekorowanie


Panna Młoda na miejsce imprezy zazwyczaj przyjeżdża godzinę później niż pozostałe dziewczyny. Strojeniem miejsca powinna zająć się świadkowa, ale fajnie jak pomagają jej w tym wszystkie dziewczyny. Idzie to sprawniej, szybciej, a niespodzianka dla Panny Młodej jest mega.Zabawy


Najpopularniejszą zabawą jest quiz, który przygotowuje się wcześniej. Wysyła się listę pytań Panu Młodemu, a Panna Młoda musi zgadnąć, co odpowiedział jej luby. To pokazuje, jak dobrze się znają. Przygotowaniem pytań i odpowiedzi zajmuje się jedna osoba - zazwyczaj świadkowa.


Sprawdzenie znajomości gotowania - pyta się przyszłą Pannę Młodą jak robi się coś prostego typu rosół, jajecznica, bigos... Musi wymienić składniki i w skrócie powiedzieć jak przebiega proces robienia dania.


Ile ona ma lat - bierze się stare zdjęcia Panny Młodej i pyta gości ile miała lat na tym zdjęciu.

Test umiejętności - daje się Pannie Młodej guzik do przyszycia, skarpetkę do zacerowania, kwiatek do przesadzenia, warzywa do obrania lub jajka to ubicia trzepaczką na pianę. Jeśli wykona zadanie - dostaje prezent.

Prezenty


Wieczór Panieński to także drobne, czasem zabawne prezenty dla Panny Młodej. W paczkach można umieścić melisę na ukojenie nerwów i stresu, ulubione słodycze Panny Młodej, golarkę i maseczkę (nie, nie covidową), ulubione wino, coś z biżuterii lub voucher na masaż. Jeśli na imprezie ma być fotograf - również album na zdjęcia z Wieczoru Panieńskiego. Niektóre dziewczyny robią też kolaże lub do ramki wstawiają sentencję i się podpisują. Można też wrzucić coś jajcarskiego typu dzwonek na seks, smoczek dla dziecka, kajdanki, wałek do ciasta, wibrator albo paczkę kondomów.


Jedzenie


Nie przesadzajmy z ilością ciasta. Dziewczyny czasem ponosi i zamawiają kilka rodzai ciast i ciasteczek, do tego dorzucają na stół chipsy, żelki, owoce, sałatki... i koniec końców okazuje się, że jedzenia jest więcej niż możliwości przerobowych. Super akcentem jest tort - dedykowany pod okazję, więc może być w fallicznym kształcie lub po prostu kobieca wersja z kwiatami lub z elementami klimatu imprezy.Sesja fotograficzna


Organizujesz wieczór tematyczny? Super! Uwiecznij to zatem. Zajmuję się fotografowaniem takich imprez. Opcje są dwie - fotografowanie całej imprezy z przygotowaniami i sesją (3 godziny z możliwością przedłużenia) lub sama sesja. Panna Młoda otrzymuje link do galerii zdjęć, którą może rozesłać gościom plus dostaje wybrane przez siebie zdjęcia w formie drukowanej.


Moje przykładowe zdjęcia z Wieczorów Panieńskich można zobaczyć w dedykowanej zakładce na mojej stronie. Zobacz więcej [KLIK].Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiKommentare


bottom of page