top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

PREZENTOWNIK - Co na prezent dla fotografa? Oto 12 pomysłów


Co kupić fotografowi pod choinkę?

Dziś mam dla was listę 12 rzeczy, które możecie kupić jako prezent dla osób zajmujących się fotografią zarówno zawodowo jak i amatorsko. Jakie prezenty fotograficzne wybrać? Co kupić fotografowi na gwiazdkę lub urodziny?


1. Notatnik


Notatnik

Możecie się śmiać, ale ja się bez notatnika (nawet takiego małego, kieszonkowego) nigdzie się nie ruszam. Zapisuję w nim sobie pomysły na posty na bloga, pomysły na sesje, tematy, które warto poruszyć. Nigdy nie wiesz, kiedy najdzie cię wena i wpadniesz na genialny pomysł. Nie zapomnij o nim, zanotuj. Pomysł, miejsce... a może w rozmowie ktoś podsunął ci ciekawy temat? Też zanotuj. Pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Znam swoją głowę, jeśli czegoś nie zapiszę to szybko o tym zapomnę. Wy pewnie macie tak samo...


2. Albumy na zdjęcia


Album na zdjęcia

Drukuję sporo zdjęć, więc albumy u mnie zawsze są na wagę złota, ale nie wszystkie. Kupując album warto zwrócić uwagę, czy jest on szyty czy klejony. Warto wybierać te szyte, bo są bardziej wytrzymałe. Co ciekawe, album na zdjęcia może być też super opcją na ślub zamiast wina lub kwiatów. Jeśli wiesz, że Państwo Młodzi kochają zdjęcia, z pewnością ucieszą się z albumu.


3. Pasek do aparatu


Każdy aparat ma swój fabryczny pasek, ale nic nie stoi na przeszkodzie by go wymienić na coś personalizowanego, kolorowego, szalonego czy z własnym imieniem i nazwiskiem.


4. Karty pamięci


Karty pamięci

Karty pamięci do aparatów to kawałek plastiku, który jak wszystko, może ulec awarii. Dowiedz się z jakich kart korzysta osoba, którą chcesz obdarować i kup jej karty pamięci. Tych nigdy za wiele ;)


5. Webinar lub kurs


Webinar, na zdjęciu Marta Woźna (Pani Woźna)

Jeśli jesteś początkującym fotografem lub już fotografujesz, ale chciałbyś/chciałabyś podszlifować swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę, nie ma nic lepszego niż uczenie się od lepszych od siebie, którzy dzielą się swoją wiedzą. Kupno webinaru lub kursu o określonej tematyce to inwestycja w siebie. Po niektórych można nawet otrzymać "papier" zaświadczający odbycie szkolenia. Ja swoją wiedzę zdobywałam dzięki Foto Błysk, Michał Brzegowy czy Marta Woźna (Pani Woźna).


6. Etui na karty pamięci


Etui na karty pamięci

Bajzel w kartach pamięci to jedna z najgorszych rzeczy jakie można sobie zafundować. Karty się niszczą, mieszają i gubią. Jeśli widzisz, że ktoś z twoich znajomych trzyma karty pamięci luzem, w kieszeni czy w portfelu... kup mu ten niedrogi gadżet, jeszcze ci podziękuje...


7. Voucher na masaż


Tak, tak, tak i jeszcze raz tak. Masaż albo wizyta u fizjoterapeuty. Siedzimy ogrom czasu przed ekranem, cierpią nasze plecy, lędźwia, szyja. Voucher na masaż to doskonały prezent, który zostanie bardzo dobrze spożytkowany.


8. Kalendarz


Nowy rok trzeba dobrze zaplanować. Zanim jednak kupisz kalendarz zapytaj, czy dana osoba już czasem go sobie nie kupiła. Ważna uwaga - by kalendarz był:


a) szyty

b) miał weekendy rozpisane osobno, a nie sob-nd na całej jednej kartce


9. Spinki do mankietów w kształcie aparatu (dla panów)


Wersja eleganckiego prezentu dla panów. Spinki do mankietów w kształcie aparacików.


10. Zabawne skarpetki z motywem foto


Skarpetki z aparatami. Swoje kupiłam w sklepie Bucik

Zarówno dla pań jak i panów. Wystarczy poznać rozmiar buta danej osoby. Swoje skarpetki kupiłam w sklepie Bucik, ale skarpet z motywem foto znajdziecie od groma w sklepach internetowych.


11. Ciekawa książka o tematyce fotograficznej


Książka o tematyce foto i psychologii. Jak fotografię wykrozystuje się w psychoterapii


Książki do nauki fotografii, danej dziedziny fotografii, książki ze zdjęciami historycznymi lub o tym, jak fotografię można wykorzystać... w terapii.


12. Fotograficzny termo kubek


Kubek z motywem foto, podobizną obdarowanej osoby z aparatem na szyi lub kubek termiczny w kształcie obiektywu. Osobiście postawiłabym na kubek termiczny, z zamknięciem, bo w okresie jesień-zima często zabieram ze sobą herbatę lub kawę w termosie i z tego co wiem, nie tylko ja tak robię ;)


Tyle ode mnie ;) Mam nadzieję, że pomysły wam się spodobały i być może przydały ;) Udanych zakupów :)


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page