top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Kreatywny pomysł na fotografię produktowąJak w prosty i tani sposób stworzyć w warunkach domowych małe studio do fotografii produktowej? Co może posłużyć za tło? Czego użyć?


Witajcie. Dzisiejszy news będzie może i krótki, ale pełen inspiracji jeśli chodzi o kreatywne podejście do fotografii produktowej. Wiele razy słyszałam, że bez studia i bez wielkiego białego tła, miliona lamp, a nawet namiotu bezcieniowego się nie obejdzie. Owszem, to ważne gadżety, co nie znaczy, że bez tego się nie da.


Kreatywny pomysł na tło


Do przygotowania tego postu posłużyła mi szkatułka na zdjęcia wraz z pendrive oraz fotografie. Jako tło posłużyła mi... suknia balowa, której używam na sesjach zdjęciowych. Suknię rozłożyłam na łóżku, blisko okna, więc warunki oświetleniowe miałam bardzo dobre. Nie rozłożyłam jej jednak całkiem na płasko - udrapowałam ją wokół szkatułki tworząc coś ciekawego.


Zobacz film:
Z czego jeszcze można skorzystać?


Z białego arkusza kartki z brystolu, ubrań o różnych kolorach i o różnej fakturze, prześcieradeł, firanek, z blatów stołu, podłogi, prześcieradła na łóżku, desek do krojenia o różnych wzorach i fakturze, a nawet... można udać się do sklepu budowlanego i kupić kawałek blatu, np. imitującego marmur lub coś drewnianego. Nie trzeba wcale kupować nowych mebli, wystarczy kilka desek ze sklepu, które na czas sesji się poskłada. Efekt wygląda drogo, a w rzeczywistości koszty można zredukować w sposób znaczący. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.


Zobaczcie zdjęcia szkatułki. Zostały zrobione na sukni.Ta sama metoda wykorzystana przy fotografowaniu albumów miniDziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki
bottom of page