top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Jeden film, a wiele możliwości. Skróć sobie pracę. Jak?Mając kilka kont na platformach społecznościowych wydaje się, że prowadzenie ich to czasochłonne i absorbujące zajęcie. I tak może faktycznie być, pod warunkiem, że nie będziemy sobie życia ułatwiać. A jeden film, stworzony, np. na Instagram można przecież wykorzystać... wszędzie!


Aplikacja InShot


Mówiłam już o aplikacji InShot, która pomaga mi w montażu krótkich filmów, a dziś porozmawiamy sobie o możliwościach, jakie mamy dysponując jednym filmem.


Jeden film wykorzystany na wielu platformach


Czy wiesz, że jeden film stworzony, np. na potrzeby Instagrama - nie ważne czy to rolka, czy story, a może filmik na tablicę, można wykorzystać także na TikToku czy na Shorts na YouTube (a filmiki z listy shorts kręcą więcej wyświetleń niż te standardowe)?


Moje podejście do kręcenia filmów nieco się zmieniło, a przemawiają za tym statystyki, które obserwuję u siebie. Nie trudno jest się jednak domyślić, że nie uśmiecha mi się codziennie poświęcać kilka godzin na pracy nad osobnymi materiałami wideo na każdą platformę społecznościową.


Co zatem robię?


Gdy kręcę story na Instagram, a jest w nim przekazana pewna fajna wiedza, zapisuję sobie ten filmik w pamięci telefonu. Jest zapisany w pionie - super. Wrzucam go na rolki, na TikToka oraz na shorts na YouTube. Jeden film, nakręcony RAZ ląduje w sumie w 4 miejscach. Taka sama filozofia towarzyszy mi przy montażu filmu przeznaczonego na rolkę na Instagram. Robię odnośnik na story i wgrywam ten sam film na inne profile. Przypominam - jeden film, nakręcony raz.


Czy to ma sens?


Tak, dlatego, że na każdej z platform mamy inną grupę wiekową. Osoby, które są na Facebooku, niekoniecznie są na Instagramie, a te które są na Insta, niekoniecznie są na TikToku. Obecnej młodzieży z tego co wiem nie uświadczysz na Facebooku, bo siedzą na Insta i TikToku. Zwiększa ci się zatem zasięg twoich treści i rośnie społeczność.


Obserwuj mój profil na YouTube


Do wielu materiałów przygotowywanych na stronę www montuję także tutoriale i poradniki, które w dłuższej wersji dostępne są na YouTube. W tym miejscu chciałabym zachęcić cię do zasubskrybowania mojego kanału, Agnieszka Kaźmierczak FOTOGRAFIA | LIFESTYLE. Bądź na bieżąco, ucz się, poszerzaj wiedzę i ułatwiaj sobie życie.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page