top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Fotograf na ślubie. JAK SIĘ UBRAĆ?Idziesz fotografować ślub i masz zagwozdkę jak się ubrać? Mam kilka wskazówek.


Fotografowanie ślubu, nie ważne czy plenerowego, kościelnego lub cywilnego w Urzędzie to wielkie wydarzenie. Jeśli Para Młoda wybrała właśnie CIEBIE na fotografa, musisz się odpowiednio ubrać. No właśnie - jak? Jeśli jesteś po kursie liturgicznym (legitymacja/ pozwolenie na fotografowanie uroczystości w kościele), to wskazówki już znasz. Jeśli jednak kursu jeszcze nie zrobiłeś/łaś, to możesz mieć zagwozdkę.


Co wypada ubrać, a czego nie?


Przede wszystkim trzeba ubrać się elegancko, odpowiednio do pogody i wygodnie. Ubiór nie powinien zwracać na siebie uwagi, raczej ma wtapiać się w tło. Odpadają też buty na obcasie (chodzenie po kościele i stukanie obcasami NIE PRZEJDZIE), ubiór odsłaniający bardzo dużo ciała (do obiektów sakralnych nie wypada/ nie można). Dobrze jest postawić na ubrania przepuszczające powietrze (bawełna, len) oraz takie, które nie będą wam krępować ruchów. Ja stawiam na wygodne, sportowe buty na płasko lub balerinki, jeansy i elegancką bluzkę (butelkowa zieleń, biel, beż), sukienkę lub lniany kombinezon. Panowie z tego co wiem stawiają na garnitur lub elementy garniturowe i koszulę.


Dobrze jest mieć ze sobą coś na zmianę, np. bluzkę.Wchodząc do obiektu sakralnego powinniśmy znać zasady dotyczące między innymi ubioru i z szacunku do danego miejsca, zasad przestrzegać.


Zobacz film o tej tematyceDziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page