top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Co odwiedzić w Krakowie? Cukiernia Dickery WafflehouseDziś coś dla wielbicieli słodkości, ale w nieco odjechanym i zboczonym stylu. Odwiedziłam cukiernię Dickery Wafflehouse w Krakowie, która serwuje... penisy i waginy w wersji na patyku.


Gofry Shero i Hero w kształcie narządów płciowych


Gdy dane miejsce wyróżnia się tematyką i stylem - ma moją aprobatę. Wszystko co "inne", wszystko co "wyróżnia się z tłumu" to moje klimaty, dlatego też, gdy mignęła mi informacja o tym, że w Krakowie można zjeść penisa i waginę na słodko powiedziałam, że przy okazji pobytu w mieście muszę tam wpaść.


Dickery Wafflehouse mieści się przy ul. Stradomskiej 16 w Krakowie. To nie jedyny lokal tego typu w Polsce (są też w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu, w planach otwarcie w Łodzi i Katowicach). Niewielkie, gofrowe, różowe królestwo, z wielkim lustrem, nad którym świeci wielki czerwony neon z napisem "Sex is art". Menu nie jest skomplikowane. Gofrowe penisy i waginy na patyku można wziąć z kilkoma dodatkami: polewa, posypka lub opcja mieszana. Gofry nie są robione na poczekaniu, więc nie są ciepłe (przygotowują je wcześniej), ale z dodatkiem ciepłej polewy i tak smakują wybornie (polecam karmel, smak 1000/10, mój faworyt). Cena? 15/18 zł. Dla jednych dużo, dla drugich mało, ile ludzi tyle opinii.


Cukiernia Dickery Wafflehouse, KrakówCzy Polska jest na takie miejsce gotowa?


Mnie takie miejsca nie szokują, wręcz intrygują. Owszem, zdarzą się osoby, które stwierdzą, że to nieodpowiednie miejsce dla dzieci... ale kurde, nikt nie każe ci przychodzić tam z dzieckiem ;) szczególnie, jeśli cię to gorszy. Kraków jest miastem dużym, wielu pokoleń, wielu wyznań, wielu narodowości, dlatego Dickery znalazło swoich odbiorców pomimo tego, że pomysł może budzić kontrowersje. Dla mnie spoko pomysł, ale ja mam do takich rzeczy dystans i budzą one moją ciekawość.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page