top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Sposoby na hejtJak radzić sobie z hejterami? Podpowiadam kilka sposobów.


Słowa krytyki mogą zaboleć, a słowa krytyki wypowiedziane z ust kogoś nam bliskiego mogą zaboleć podwójnie. Chciałabym jednak zaznaczyć, że jest ogromna różnica między krytyką z du*y, a konstruktywną krytyką. Dziś jednak pomówimy o czymś dużo trudniejszym, czyli o hejterach.


Kto działa w sieci ten wie, co hejter potrafi zrobić

A Internet to wręcz wylęgarnia takich chwastów. Jeśli trafi na podatny grunt, wówczas potrafi skutecznie zniechęcić do jakiejkolwiek dalszej pracy, spowodować obniżenie naszego samopoczucia, poczucia wartości, a w skrajnych przypadkach nawet do targnięcia się na własne życie. Pamiętajcie, że podżeganie do popełnienia przestępstwa lub odebrania sobie życia są karalne i z takimi rzeczami należy udać się prosto na policję.


Ja z hejtem spotkałam się wielokrotnie

Czasem wystarczyło, że mój "fan" zobaczył nick autora posta i nie czytając treści od razu w komentarzach wylewał na mnie szambo. Znam ten ból. O ile sprawa działa się w sekcji komentarzy strony lub SM należących do mnie, wówczas była krótka piłka - tam są drzwi. Niestety, problem jest, gdy hejt wylewa się na was gdzieś, gdzie nie macie dostępu jako admin i wówczas trzeba poprosić o pomoc właściciela.


Przy kasowaniu komentarzy często obserwuję takie zachowanie - urażony hejter zaczyna atakować jeszcze bardziej, bo "gdzie wolność słowa, mam prawo mówić co myślę, a wy macie za miękkie dupy i krytyki nie jesteście w stanie znieść". Powtórzę się, jest różnica między konstruktywną krytyką, a hejtem. Poza tym, skoro atakują was na "waszej ziemi" tj. waszej stronie, waszych SM... macie prawo zrobić z tymi komentarzami co chcecie. Macie pełne prawo je kasować nawet bez tłumaczenia się. Nikt nie musi tego znosić.


Polecam obejrzenie obu materiałów wideo w tym temacie, które dostępne są na YouTube oraz TikToku :) Zaobserwuj mnie po więcej ;)Będąc twórcą czy osobą publiczną, działającą w sieci, ataki hejterskie widzi się codziennie, jeśli nie na nas samych, to na inne osoby (chociażby na forach). Pamiętajcie, że duża ilość hejtu, złych rzeczy, które człowiek czyta na swój temat, odbijają się na psychice. Nie udawajmy, że wszystko jest ok, podczas gdy w środku jesteśmy rozbici. Prośmy o pomoc, rozmawiajmy, wspierajmy się nawzajem. Bądźmy uważni na drugiego człowieka, wysłuchajmy go i starajmy się go zrozumieć.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page