top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

METEOR. Aplikacja do śledzenia pogodyJedną z najczęściej używanych przeze mnie aplikacji jest METEOR. To radar, który pokazuje przemieszczanie się chmur w odstępach 10 minut. Wielokrotnie uratował mi tyłek jeśli chodzi o plener.


W okresie letnim nie ma dnia abym nie zerkała na to, jak kształtuje się pogoda. Nie oszukujmy się - po upale najczęściej nadciąga burza, często gwałtowna, z ulewnym deszczem. W momencie, gdy mamy coś w planach: spacer, wycieczkę w góry, wycieczkę rowerową, sesję zdjęciową w plenerze czy po prostu: mycie okien czy rozwieszanie prania, taka aplikacja pokazująca z doskonałą precyzją to, co nas czeka jest jak ZŁOTO.


Nie sprawdzam pogody na tydzień do przodu


Dlaczego? Proste, bo to... nie ma sensu (pogoda potrafi obecnie zmienić się w przeciągu kilku godzin). Sprawdzam orientacyjnie pogodę dzień przed, a później kontroluję sytuację na radarze Meteor.


Meteor do pobrania na telefon


Aplikację można pobrać na telefon ze sklepu Googla. Jest darmowa i można na niej sprawdzać pogodę w każdym miejscu na świecie. Jest bardzo dokładna (pokazała mi tor burzy, która minęła nas bokiem w odległości ok kilometra). Pokazuje tor przemieszczania się chmur co 10 minut. Kolorystyka pokazuje jak duży armagedon na nas nadciąga (od granatowego, po zielony, żółty, pomarańczowy, aż po czerwony i biały - te dwa ostatnie są najgorsze, to burza w mega postaci z możliwym gradem).
Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page