top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Co odwiedzić w Krakowie? Bunny Cafe - Królicza KawiarniaKolejna ciekawa propozycja na mapie Krakowa to Królicza Kawiarnia mieszcząca się przy ul. Długiej 4. Królestwo różu i kicających, futrzanych króliczków dostępne jest dla dzieci powyżej 6 roku życia oraz dorosłych.


Królicza kawiarnia to pierwsze miejsce w Polsce oraz Europie, gdzie pijąc kawę możemy obcować z uszakami


Zanim zaczniecie się burzyć, dlaczego w kawiarni z króliczkami jest limit wiekowy to już wyjaśniam: obowiązuje zachowanie spokoju i ciszy, nie można płoszyć zwierzątek i trzeba stosować się do ścisłych zasad, jeśli che się wejść do zagrody. Starsze dzieci rozumieją o co chodzi, mniejsze niestety nie (groziłoby to szarpaniem królików za uszy, podnoszeniem ich i narażaniem na wielki stres itp.). Dlatego też do Króliczej Kawiarni nie wejdzie dziecko poniżej 6 roku życia.


Kawiarnia podzielona jest na 2 części: część, gdzie można usiąść przy stoliku, wypić kawę/herbatę i zjeść ciasto oraz zagrodę, w której kicają puszyste kuleczki.Wejście do samej zagrody jest płatne 20 zł


Z poziomu kawiarni króliczki można sobie podziwiać zza płotka za darmo ;) ale polecam wejście do środka. Dostajecie ochraniacze na buty, dezynfekujecie ręce, opiekun wyjaśnia zasady i dostajecie kubeczek z przysmakami, którymi możecie karmić króliki. W zagrodzie nie ma limitu czasowego, można tam przebywać ile się chce, ale obowiązuje limit osób tam przebywających, dlatego na wejście możecie trochę poczekać.


Króliczki karmi się z ręki, głaskać można je gdy do nas podejdą, nie można biegać, skakać ani krzyczeć. Nie można też brać królików na ręce. A mają się tam naprawdę zacnie - spokój, chill, odpowiednią temperaturę, jedzenie i stałą opiekę. Istne różowe królestwo ;) Za nieprzestrzeganie zasad grozi wyproszenie z lokalu.


Jaki to ma sens? A no między innymi edukacyjny (nauka zachowania królików i ich potrzeb, świadoma adopcja i wspieranie fundacji), poza tym króliczki, które tam są, a jest ich ok. 16 (dwa stada), gdyby nie ta kawiarnia to pewnie już by nie żyły. Więcej na oficjalnej stronie Króliczej Kawiarni.Zobacz filmik z Bunny Cafe - Królicza Kawiarnia
Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki댓글


bottom of page