top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Jak przygotować się do świątecznej sesji zdjęciowej w choinkach?No ale jak to? Przecież nie będziemy marznąć! Nie chcemy się rozchorować... W tym poście rozwiewam wszelkie MITY dotyczące plenerowej sesji zdjęciowej w choinkach. A więc, jak to wygląda? Jak przygotować się do sesji zdjęciowej na plantacji choinek w okresie listopad - grudzień?


Jak to mawia moja mama i babcia - kiedyś tego nie było. Owszem, nie było, ale teraz jest. Plenerowe sesje fotograficzne są już bardzo popularne w dużych miastach, my z kolei na naszym kochanym Śląsku, dopiero się z tym oswajamy. To, że czegoś kiedyś nie było nie znaczy, że teraz, gdy to jest - jest to coś złego. Wręcz przeciwnie. Za lat kilkanaście w modzie będzie coś, o czym teraz nawet nie myślimy.


Ale dziś pochylam się nad świątecznymi sesjami zdjęciowymi w plenerze, a konkretnie na plantacji choinekPamiętam, że od zawsze chciałam mieć na święta Bożego Narodzenia żywą choinkę. Taką pachnącą, która co roku wygląda inaczej. W końcu trafiłam na lokalną plantację choinek w Czyżowicach, gdzie zrobiłam reportaż o... pielęgnacji żywych choinek, które trafiają do naszych domów na święta Bożego Narodzenia.


Zakochałam się w tym miejscu. Zamarzyły mi się tam świąteczne sesje plenerowe. Szybko zderzyłam się jednak z niechęcią, spowodowaną licznymi przekonaniami i mitami dotyczącymi wykonywania zdjęć w plenerze w okresie jesienno-zimowym. Dziś chciałabym te mity obalić.


1. Będziemy marznąć / zmarzniemy i będziemy chorzy


Nikt nie zmarznie ;) Nikt nie paraduje w niskiej temperaturze w krótkim rękawie / koszuli / sukience. Płaszcze i kurtki zdejmujemy tylko do ujęcia. Poza tym jest dużo ruchu, więc wszystkim jest ciepło ;)


2. Dzieci będą się nudzić


Nic z tych rzeczy. Plantacja jest ogromna, jest dużo biegania, spacerowania, zabawy świątecznymi gadżetami, strojenie choinek. Wasze dzieci nie będą chciały wracać, a w samochodzie będą słodko spały. Tak jak po spacerze na świeżym powietrzu.


3. Będę musiał/a kupić choinkę


Nie, nic nie musisz. Ale możesz ;) Dodatkowo dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o pielęgnacji świątecznego drzewka. Powiem wam tak - wiedza bezcenna.4. Nie wiem, w co mam się ubrać


Warto wiedzieć, że na sesję można się odziać w: płaszcz, gruby mięsisty sweter, kozaki, szalik, czapkę z pomponem, rękawiczki. Kolory i fasony? Stricte świąteczne czyli zieleń, czerwony, niebieski, złoty, biały, krata... ale można też zabrać to, co się ma ;) beże, brązy itd.


Pomagam w kwestii ubioru, doradzam na co warto zwrócić uwagę, sama także dysponuję okryciami wierzchnimi, sukienkami i gadżetami świątecznymi, więc razem stworzymy coś idealnego ;)


5. Nie zostawię psa w samochodzie


Absolutnie. Zabierasz go ze sobą ;) OBOWIĄZKOWO :)Reasumując - nikt nie marznie, nikt nie wciska wam garnków z Zeptera, nikt się nie nudzi, można zabrać ze sobą pupila, w kwestii ubioru doradzam co i jak. Jeśli temperatura jest bardzo niska, zabieram ze sobą zawsze termos z ciepłą herbatą oraz kubeczki, by każdy mógł się rozgrzać. Dodatkowo bliżej świąt, na plantacji jest poczęstunek gorącymi napojami ;)Co zabrać na taką sesję?


Przede wszystkim, jeśli w sesji będą uczestniczyć dzieci - napój dla nich i lekka przekąska. Możesz zabrać kilka ulubionych zabawek. Koniecznie ubierz wygodne buty (i jeśli chcesz, buty na przebranie do samych zdjęć bo miej na uwadze, że jednak chodzimy po polu).


W razie dodatkowych pytań i wątpliwości, służę pomocą. Piszcie w komentarzu lub na maila fotostoriesbyak@gmail.com. Odpowiem jak tylko złapię chwilkę ;)


Buźka i do zobaczenia!


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page