top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Dlaczego świąteczne sesje zdjęciowe wykonuje się w listopadzie? OTO 4 POWODY


Świąteczna sesja zdjęciowa w choinkach

Dlaczego sesje świąteczne wykonuje się w listopadzie, a niektóre nawet wcześniej? Czy to fanaberia fotografa? A może czysta głupota? Okazuje się, że nie! Oto 4 powody, dla których świąteczne sesje zdjęciowe wykonuje się już w listopadzie.


Wrzesień - październik


W tych miesiącach fotografowie przygotowują się do promowania sesji świątecznych, przygotowują scenerie w swoich studiach czy szklarniach, szukają plenerów. Sprawdzają dekoracje, dokupują nowe, robią zdjęcia promocyjne / reklamowe. Cały październik "trąbią" o starcie zapisów na sesje świąteczne i dostępnych terminach.


Listopad - grudzień


Tu zaczyna się jazda bez trzymanki.


Oto 4 powody, dla których zdjęcia świąteczne robi się już w listopadzie:

1. Fotografowie mają pełne ręce roboty, bo chętnych na mini sesje świąteczne jest bardzo dużo co za tym idzie - jest gigantyczne obciążenie w drukarniach które drukują zdjęcia i albumy. Jeśli zależy Ci na tym by zdjęcia i albumy mieć do świąt (na prezent), sesję trzeba zrobić przed końcem listopada by mieć gwarancję że otrzymasz je na czas. Im później tym większa szansa, że otrzymasz je w okolicy Sylwestra albo nawet po Nowym Roku.

2. Im bliżej Świąt tym większy ścisk w kalendarzu i mniejsza szansa na wykonanie sesji zdjęciowej, więc im szybciej zgarniesz termin tym lepiej dla ciebie.


3. Większość fotografów nie pracuje w okresie świątecznym.


4. Fakt, że sesje świąteczne wykonuje się już teraz nie jest żadną fanaberią i głupotą. Stoją za tym twarde terminy w drukarniach które w grudniu dostają zadyszki. Niektóre są tak zawalone zamówieniami, że wstrzymują przyjmowanie kolejnych.


Osobiście chciałabym Was zaprosić na świąteczne sesje zdjęciowe wykonywane na plantacji choinek. Świąteczna sesja zdjęciowa Wodzisław Śląski / Rybnik / Racibórz / Żory / Jastrzębie-Zdrój. Dojazd na plantację we własnym zakresie, wstęp darmowy.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki

Comentarios


bottom of page