top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Zrób to sam! Bio odżywka do kwiatów ze skórki bananaMasz w domu rośliny? Jesz banany? Nie wyrzucaj skórki! Zrób z niej naturalną odżywkę do kwiatów. Jak?


Przepis na odżywkę z bananów


Dziś podzielę się z wami sposobem na przygotowanie naturalnej odżywki do kwiatów, zrobionej ze skórki banana. Potrzebne będą: naczynie, np. butelka/ wazon / słoik, ciepła woda i skórka z banana. Skórkę z banana DOKŁADNIE MYJEMY, wrzucamy do naszego naczynia i zalewamy ciepłą wodą. Odstawiamy na ok 2 dni. Woda w tym czasie zmętnieje. Później rozrabiamy naszą zawiesinę z wodą (ja robię pół na pół) i lejemy kwiatom. Będą wam bardzo wdzięczne.Jakie są plusy podawania odżywki z banana?


Dostarczysz kwiatom dużo fosforu i potasu. Bardzo dobra dla kwiatów kwitnących, nawet dla storczyków (kwiaty długo i obficie kwitną). Podobno taka mieszanka odstrasza mszyce (nie wiem, nie próbowałam).


Czy to śmierdzi?


Cóż, niektórzy mówią, że tak. Owszem, czuć lekko zgnitego banana, ale dla mnie nie jest on jakoś mocno uciążliwy. Może dlatego, że robię zawiesinę z jednej skórki...


Do jakich kwiatów?


Odżywkę stosuje się zarówno do kwiatów doniczkowych, kwitnących jak i ogrodowych (dobre do pomidorów). Ja dolałam zawiesiny nawet do kwiatów ciętych (bukiet). Kwiaty w kilka godzin pięknie się rozbiły.

Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComentarios


bottom of page