top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Wielkanocne sesje zdjęciowe z królikami. TAK czy NIE?Zbliża się wielkanocny weekend. Coraz częściej otrzymuję propozycje od hodowców królików, czy nie chcę małego stada do sesji zdjęciowych z dziećmi. Dziś porozmawiamy sobie o tej kwestii.


Sesja zdjęciowa wielkanocna z królikami - tak czy nie?

W tym momencie mogłabym napisać krótko "nie" i na tym zakończyć tego newsa, ale nic by to nie wniosło. Odmawiam takim propozycjom, bo takich sesji po prostu nie wykonuję - z udziałem dzieci i królików. Dlaczego? Bo nie chce męczyć zwierząt ;)


W naszej rodzinie poza psami mamy też małe stado królików zabranych przez Fundację po interwencji, więc coś na ich temat wiem. Króliki są dużo bardziej kruche niż psy. Potrzebują ciszy i spokoju, a małe, piskliwe, krzyczące i biegające wokół dzieci raczej im tego spokoju nie zapewnią. Królik pod wpływem silnego stresu może dostać zawału, a ja nie chciałabym mieć czegoś takiego na swoim koncie. Dlatego każda krakowska knajpa, która ma u siebie zwierzęta (Kocia Kawiarnia "KOCIARNIA", Kraków, Bunny Cafe - Królicza Kawiarnia), zakazuje wchodzenia z dziećmi poniżej 6 roku życia.


Wiek szkolny

6 rok życia, czyli wiek szkolny ma być niejako gwarancją tego, że dziecko jest już nieco bardziej świadome tego co robi (nie biega kiedy się mu o tym powie, nie krzyczy, zachowuje spokój, nie ciągnie za uszy, nie podnosi kiedy królik tego nie chce, nie ciągnie za sierść itd.).


Owszem, duże znaczenie ma tu sposób wychowywania dziecka przez rodzica i to, czego rodzic uczy dziecko względem zwierząt, ale zarówno fotografowie jak i właścicieli kawiarni ze zwierzętami (i nie tylko) nigdy nie wiedzą kto do nich przyjdzie, bo w dużej mierze się nie znamy. Nie wiemy jakie kto ma podejście do zwierząt, jak zachowuje się dziecko itd. Dlatego ja będę się trzymać wiedzy którą mam, którą przekazały mi osoby działające w Fundacjach i odbierające zwierzęta z interwencji - dzieci poniżej 6 roku życia nie powinny mieć styczności z królikami. A już na pewno, kiedy rodzic traktuje zwierzątko jak przedmiot.


Króliczki w Bunny Caffee

Tak, wiem, że wielu z was króliki ma i wasze dzieci mają z nimi styczność od urodzenia - powtórzę się, ja nie wiem jak kto wychowuje swoje dzieci. Może być tak, że dziecko 2-letnie ma więcej świadomości od 7-latka. Ale będę się trzymać tego co wiem i systematycznie odmawiam propozycjom wzięcia do sesji zdjęciowych małych królików, żeby małe dzieci miały radochę.


Świąteczna sesja zdjęciowa wielkanocna może się odbyć bez udziału królików. Klimat możemy sobie stworzyć przy pomocy ubrań, gadżetów, zabawy i kolorów. Jest wiele opcji, by Wielkanoc była widoczna na zdjęciach, bez udziału króliczków.W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować za wszystkie wiadomości, które otrzymałam w tym temacie. Pokazały mi, że mam bardzo świadomą i inteligentną społeczność jeśli chodzi o zwierzęta oraz dzieci. Dziękuję za to, że jesteście. Cieszę się ogromnie, że moje Social Media oraz stronę www śledzi tak wspaniała grupa ludzi.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page