top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Park Rozrywki TWINPIGS w Żorach


W Żorach można poczuć namiastkę dzikiego zachodu, a to wszystko za sprawą parku rozrywki Twinpigs.


Park Rozrywki Twinpigs mieści się przy ul. Katowickiej 24. Ma ogromny, darmowy parking. Niestety, nie jest otwarty przez cały rok (otwarcia warto sprawdzić sobie na ich stronie Internetowej). Wejście jest płatne i to nie mało, ale honorują kartę dużej rodziny i bony turystyczne. Moim zdaniem cena i tak jest warta tego co na miejscu. Twinpigs oferuje też miejsca noclegowe i... organizację imprez firmowych czy nawet wesel ;) Na 4 lipca, czyli święto niepodległości w USA odbywają się tam liczne imprezy i koncerty, zimą z kolei na głównej alei stawiane jest lodowisko.


Na terenie westernowego parku jest kilka restauracji w których można zjeść dobry obiad, a zwiedzania jest naprawdę dużo, więc opcja obiadowa na miejscu brzmi zacnie ;) Park podzielony jest na kilkanaście stref z atrakcjami: karuzelami, kinem 5D, ogrodem ze zwierzętami, parkiem linowym, itd. Generalnie każdy znajdzie tam coś dla siebie ;) Większość atrakcji jest w cenie biletu, ale na miejscu znajdują się też takie, które są extra płatne, np. sklep z pamiątkami, więc lepiej jest mieć 'coś extra' przy sobie. Zabawy jest tam na cały dzień. Naprawdę, nie ma się co spieszyć. W okresie letnim na głównej alei odbywają się bardzo efektowne inscenizacje, m.in. napad na bank.


Ja osobiście park odwiedziłam już 3 razy. Za pierwszym razem odbywał się tam zlot samochodów zabytkowych ;) potem były to już rekreacyjne i rodzinne wypady ;)


Zobacz jak wygląda Park Rozrywki Twinpigs w ŻorachDziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiコメント


bottom of page