top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Park dinozaurów Jura Park w Krasiejowie k. OpolaW parku dinozaurów jeszcze nie byłam, więc czas to zmienić. Zapraszam was na wycieczkę po Jura Parku w Krasiejowie koło Opola.


Jura Park w Krasiejowie to park jurajski, w którym można zobaczyć między innymi prawdziwe szczątki dinozaurów. Park jest przeznaczony w dużej mierze dla rodzin z dziećmi oraz osób, które pasjonują wykopaliska, dinozaury i wszystko co wiąże się z tym tematem. Bo nie oszukujmy się, pawilon paleontologiczny to jedno, ale zabawa to drugie.Wchodząc na teren parku nastaw się na bardzo dużo chodzenia, więc wygodne buty i butelka z napojem to mus. Warto rozpocząć od wizyty w "tunelu czasu", do którego można wjechać wycieczkowym pociągiem (odjeżdża co 30 minut). W tunelu ogląda się film o powstaniu ziemi i życia na niej. Fajny wstęp do tego, co czeka nas później. Następnie wędrujemy bardzo długim deptakiem mijając po drodze mnóstwo replik dinozaurów.Zachęcam do wstąpienia do pawilonu Uniwersytetu Opolskiego, gdzie znajdują się wspomniane szczątki dinozaurów. Deptak ciągnie się po ogromnym terenie. Spokojnie, po drodze mijacie kawiarnię oraz toalety.


W parku znajduje się też Oceanarium, w którym ogląda się filmy w 3D, jest też kino 5D, ogromny plac zabaw, strefa gastronomiczna między innymi z bardzo dobrym jedzeniem na wagę i dwa sklepiki z pamiątkami. Uzupełnieniem wizyty jest budynek po przeciwnej stronie parkingu, w którym można zobaczyć ewolucję człowieka.


W parku jest też... plaża. Można pływać, opalać się i korzystać z karuzeli.


Parkingi i ceny

Na miejscu są co najmniej dwa ogromne parkingi. Cennik wejść? Osoba dorosła to 69 zł, bilety ulgowe wynoszą 59 zł, grupowe 49 zł, ale finalna cena tak naprawdę zależy od tego, czy chcecie wejście tylko do Jura Parku czy również do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Dzieci do lat 3 wchodzą za 5 zł, seniorzy i studenci mają zniżki, honorowana jest karta dużej rodziny. Na miejscu możliwy jest nocleg.


Gastronomia? Cóż, mała kawa 10 zł, duża 12 zł, obiad za 100g wynosi 6.50 zł. Czy dużo, czy mało... Cóż... Ważne, że jedzenie jest naprawdę dobre i moim zdaniem warte swojej ceny. Drogie są za to napoje w 0,5 litrowych butelkach, za które trzeba zapłacić 9 zł.Wpis nie jest sponsorowany. Wyjazd przy okazji wycieczki MOSiR Wodzisław Śląski w ramach cyklu sobotnich wycieczek.


Pamiętaj, że jestem też na TikToku

Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page