top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Jak ZA DARMO wesprzeć fotografa (lub każdy inny biznes)? 5 sposobów


Agnieszka Kaźmierczak Fotografia, kobieta z aparatem wśród pól słoneczników

Czy wiesz, że twój biznes lub biznes twojego znajomego czy kogoś z rodziny możesz wesprzeć całkowicie za darmo? Jak to zrobić? Jak pomóc w rozwoju marki nie wydając na to ani grosza? Oto 5 sposobów.


Dziś chciałabym przedstawić wam 5 darmowych sposobów na to, jak możecie wesprzeć pracę fotografa (albo inny biznes, bo działa to w każdej branży, szczególnie jeśli ktoś dopiero zaczyna). Lecimy!


1. Oznacz fotografa na zdjęciach


Otrzymaliście już zdjęcia z sesji i chcecie się nimi podzielić w Internecie. Ok, śmiało, zróbcie to, ale nie zapomnijcie oznaczyć fotografa, podlinkowując chociażby jego fanpage. Ważna uwaga - nie nakładajcie żadnych filtrów na zdjęcia, bo to zakłamuje pracę fotografa.


2. Napisz opinię po skończonej usłudze


Na Facebooku lub Google. Napisz jak wrażenia, jak przebiegła sesja, co myślisz i czy polecasz.


3. Komentuj i udostępniaj posty


Komentowanie postów chociażby dwoma słowami i udostępnianie ich na swoich tablicach podbija zasięgi i popularność. Więcej osób dzięki temu dowiaduje się o danej osobie.


4. Nie proś o zniżki


Każdy biznes kosztuje, a nikt nie robi tego dla zabawy, a po to, by z tego żyć. W Biedronce też prosisz o zniżkę na chleb? No nie. Nawet bym powiedziała, że ci to przez myśl nie przejdzie. Nie proś o zniżki, zapłać tyle, ile wynosi cena.


5. Polecaj innym, chociażby na forach


Ilu z nas przynależy do grup sprzedażowych lub internetowego forum. Gdy widzisz, że ktoś szuka fotografa, poleć twojego podlinkowując jego fanpage.


Proste? Proste!



Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:



Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki



Comments


bottom of page