top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Jak przyspieszyć publikację postów na Facebooku i Instagramie? Oto 2 sposoby


Każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z mediami społecznościowymi mówi to samo - że to niesamowity pożeracz czasu i tak naprawdę pół dnia (albo i cały) musiałby zlecieć jej na samym publikowaniu treści. Dziś pokażę ci, jak przyspieszyć sobie pracę i na publikacjach spędzić dosłownie kilka minut.


1. Połączenie kont

Jeśli posiadacie konta na Facebooku i Instagramie, rozważyłabym połączenie ich, dzięki czemu znacząco przyspieszycie publikowanie treści. Jeśli wasze konta są już połączone, korzystamy z zakładki na Facebooku Meta Business Suite lub z aplikacji na telefon o tej samej nazwie. Zaznaczając, że post ma się pojawić jednocześnie na Facebooku i Instagramie, piszecie go tylko RAZ, a pojawia się w 2 miejscach jednocześnie.2. Dopisek jako szkic

Wymyślanie #hasztagów to zmora każdego, dlatego polecam stworzenie sobie w Wordzie albo notatniku roboczego dopisku, takiego niezmiennego do każdego waszego posta. U mnie wygląda on tak:Po napisaniu kilku słów w poście robię kopiuj-wklej gotowego dopisku i jedyne co jeszcze muszę zrobić to dopisać kilka #hasztagów odnoszących się do tematu posta. Skrócenie czasu pracy znaczące ;) bo nie muszę po raz enty wszystkiego wpisywać ręcznie.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki


Comments


bottom of page