top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Gdzie na dobre sushi w Krakowie? Do Youmiko Sushi


sushi z krewetkami w tempurze
sushi z krewetkami w tempurze

Tyle się nasłuchałam o tym miejscu, że zgodziłam się pójść na mały zestaw degustacyjny, bo z sushi, takim prawdziwym (nie biedronkowym), miałam do czynienia tylko raz w życiu.


Zamówiliśmy prawdziwe sushi raz, na walentynki, dwa lata temu w Japan Sun w Rybniku. W okresie pandemicznym nie mogliśmy zjeść na miejscu, jedynie odbiór własny, na wynos. Tym razem było inaczej.


Youmiko Sushi w Krakowie


Krakowska knajpka Youmiko Sushi mieści się przy ul. Józefa 2. Najlepiej jest wykonać rezerwację na dany dzień, bo Youmiko za wiele miejsc siedzących nie posiada ;) Polecam zrobić rezerwację przy barze, wówczas macie dodatkowo widok na to, jak przygotowywane jest wasze jedzonko.Jako, że o sushi wiem tylko tyle, że wcina się je pałeczkami i jest z ryżem, zaufałam siostrze, która wybrała dla nas małe zestawy degustacyjne z rybą. Obserwowaliśmy proces tworzenia sushi, trafiliśmy też na kucharza z poczuciem humoru, więc było zabawnie, szczególnie, że moja umiejętność jedzenia pałeczkami jest komiczna i turbo słaba ;). Dostałam nawet kuleczki ryżu i dwa talerzyki by sobie potrenować. No cóż, nie za często mam okazję jeść pałeczkami ;) to był mój drugi raz.Sushi było wyborne, każda kolejna roladka była smaczniejsza od poprzedniej. Najlepsze na koniec - sushi z krewetkami w tempurze... PYSZNOŚCI. Jeśli będę miała jeszcze okazję jeść coś z sushi lub krewetkami to koniecznie w tempurze (pieczone na tłuszczu, są kruche dzięki panierce, smakują lepiej od kurczaka). Biorę to w ciemno (główne zdjęcie na samej górze).


No i w końcu wiem, co to tempura, a jej przygotowanie do trudnych nie należy. Wystarczy wymieszać ze sobą: pół szklanki mąki pszennej, pół szklanki mąki kukurydzianej, szklankę bardzo zimnej wody oraz 1 żółtko jaja. W takiej panierce obtaczamy warzywa, ryby i owoce morza, a następnie smażymy na mocno rozgrzanym tłuszczu.Knajpa ma mnóstwo recenzji, opinii i bardzo wysoką średnią. Nie dziwię się, bo choć zapłaciliśmy jak za przysłowiowe zboże, to sushi było wyborne. I zmieniłam zdanie o krewetkach... Dotychczas jadłam je raz, ale chyba były źle przygotowane, przez co mi nie smakowały. Te w Youmiko były przepyszne.PS. Im więcej postawionych od was wirtualnych kaw, tym więcej jestem w stanie tworzyć takich polecajek ;) Za każdą kawę dziękuję :)


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki

Comentários


bottom of page