top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Metamorfoza naszej sypialniGdy kilka lat temu robiliśmy remont mieszkania to ograniczał nas budżet. Sypialnia była jednym z pomieszczeń, które były zrobione na zasadzie - ok, pomalowane, jest łóżko, jest TV, można spać. Codziennie jednak budziłam się obok rolet, których nie lubiłam (spuścizna po poprzedniej właścicielce) i powtarzałam sobie, że w końcu je wymienię, a na ścianach coś powieszę, bo jakoś mdło. I tak zleciały mi 4 lata, ściany zdążyły już utracić swój blask, a niezniszczalne i turbo niepraktyczne rolety wisiały nadal.


Pod koniec zeszłego roku zrobiłam sobie małą listę rzeczy, które chcę wymienić albo zrobić albo naprawić. Na liście znalazły się oczywiście słynne rolety. No i je w końcu zamówiłam. Ale po co wieszać piękne, nowe rolety, jak ściany proszą się już o odświeżenie? - pomyślała moja głowa... Wymyśliłam, że dwie ściany plus sufit będą białe, ściana za plecami będzie w odcieniu butelkowej zieleni, a ściana z TV przed nami - w cegle.


Poszliśmy kosztami - użyliśmy farb, które zostały po remoncie gabinetu Szymona, jedynie dokupiliśmy tapetę imitującą cegłę oraz dedykowany do niej klej. Żadne z nas nigdy nie tapetowało niczego, więc zapowiadało się "wesoło", szczególnie, że ściany w bloku do idealnie prostych nie należą. Wielki plus za wybór tapety - okazała się być gruba i można ją było dociskać do kolejnej, zamykając szczeliny. Nic się nie rwało.


Robota zajęła nam cały dzień. Tapetowanie poszło całkiem sprawnie. Efekty prezentują się następująco:


Sypialnia przed metamorfoząSypialnia po metamorfozie


Rolety


Rolety dzień/ noc zamówiliśmy na Allegro z firmy rimbo-pl (można wyszukać po nazwie użytkownika). Paczka przyszła dobrze zabezpieczona, materiał z jakiego wykonano rolety jest dobry, łatwo się je montuje. Jest duży wybór kolorów rolet (my mamy czarne). Dobra jakość w dobrej cenie. Przy dokonywaniu zamówienia trzeba dokładnie wymierzyć okna wg. podanych wytycznych.


Cegła


Znów poszliśmy po kosztach i mamy cegłę, ale... tapetową. Wybór tapety też był dobry - materiał gruby, nie rwie się, wzór powtarzalny, więc łatwo można było go dopasować. Tapety również zamówiliśmy na Allegro, tym razem od stylo-dom (wyszukaj po nazwie użytkownika). Opinie na temat tapet były bardzo dobre, użytkownicy wklejali nawet zdjęcia gotowych ścian. Od razu można było kupić komplet - tapety plus klej. Kupując tapety bierzcie pod uwagę, że trzeba wzór dopasować, więc trzeba będzie materiał ciąć (jest dużo ścinków), więc metrowo trzeba jej wziąć więcej.


Pro-Tip


Jeśli nie chcesz "wtopić", sprawdzaj oceny produktów, a jeśli są - czytaj opinie, które zamieścili ludzie, którzy dany produkt już kupili.


I na koniec raz jeszcze przed i po

PS. Materiał nie jest sponsorowany ;)


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page