top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

II Wodzisławski Marsz Równości


Yanina de Silesia

Zobacz galerię zdjęć z II Wodzisławskiego Marszu Równości.


27.08.2022 roku w Wodzisławiu Śląskim odbył się II Wodzisławski Marsz Równości. Pierwsza edycja miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Było trochę zimno ;) Zdjęcia mojego autorstwa możecie zobaczyć tutaj: Wodzisław w kolorach tęczy. Przez miasto przeszedł I Wodzisławski Marsz Równości Już wtedy mówiono, że kolejna edycja zostanie zorganizowana w cieplejszym okresie.


Tak było...


Pierwsza edycja spotkała się z małym incydentem, zanim jeszcze Marsz ruszył. Na Rynku pojawiła się grupa osób nieprzychylnych organizacji Marszu, którzy skandowali obraźliwe hasła. Od uczestników Marszu oddzielała ich policja. Poza tym pojawiło się kilka osób z organizacji chrześcijańskich, którzy się modlili w intencji nawrócenia i zbawienia uczestników Marszu.


Zelektryzowało publikę...


W tym roku samo opublikowanie informacji o drugiej edycji Marszu Równości wywołało sporo emocji - pozytywnych i negatywnych. Nie dziwił więc widok sprej ilości policyjnych radiowozów. Koniec końców II Wodzisławski Marsz Równości poprowadzony przez Yaninę de Silesia z Radlina (w zeszłym roku Gąsiu który pochodzi z Jastrzębia), przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Jedyny 'występek' to grupka dzieciaczków, którzy 'podpadli' policjantom. W pewnym momencie pod moimi nogami wylądowała zapalniczka, nie wiem czy to oni rzucali... Widziałam już idącego do nich policjanta, z resztą ta scenka znalazła się na jednym z moich zdjęć. Przeszliśmy identyczne kółeczko co w zeszłym roku - od Rynku, na 26 Marca, dalej koło szpitala, na rondzie w dół obok Lidla, by finisz był znów na Rynku.


Podsumowując: nie padało, było spokojnie, kolorowo, radośnie, muzycznie. Marsz rozpoczął się i zakończył na Rynku. Nie brakowało hitów Cher czy Lady Gagi. Ludzie obserwujący Marsz z okien czy balkonów machali nam, uśmiechali się i robili zdjęcia / relacje live. Nawet ci siedzący w samochodach dawali wyrazy sympatii ;)


Zobacz galerię zdjęć z II Wodzisławskiego Marszu Równości:Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki
Comments


bottom of page