top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Co zwiedzić w POZNANIU? Oto przykładowa listaWitajcie w Poznaniu - mieście słynącym z koziołków i bajecznie drogich, ale pysznych rogali świętomarcińskich. Co zwiedzić w Poznaniu? Gdzie nocować? Oto nasza przykładowa lista.


Poznań, podobnie jak wiele dużych miast w PL ma bardzo malowniczy i kolorowy Rynek. To właśnie tutaj codziennie o godzinie 12:00 na wieży Ratusza pojawiają się słynne koziołki, co przyciąga prawdziwe tłumy. Na Rynku, dosłownie na wprost od koziołków, w kamienicy, znajduje się słynne Rogalowe Muzeum, o którym szerzej piszę tutaj Uczymy się robić rogale świętomarcińskie w MUZEUM ROGALOWYM W POZNANIU i do odwiedzenia którego serdecznie zachęcam. Na Rynku i w jego okolicy znajduje się masa knajpek oraz barów, np. Czupito z szotami za 6 zł ;) i klub bilardowy. Z Rynku w ekspresowym tempie można dojść na Zamek Królewski i do ogromnej, nowoczesnej Fontanny Wolności.


Z Rynku warto udać się do Bazyliki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa (Poznańska Fara), chociażby dlatego by zobaczyć, jak bardzo jest okazała, bogato zdobiona i... nowoczesna, bo tam po raz pierwszy spotkałam się z możliwością 'wpłacania na ofiarę' kartą płatniczą w terminalu...


Będąc w Poznaniu nie może was zabraknąć z Starym Browarze, czyli wielkim centrum handlowym, którego pierwotnym właścicielem była Grażyna Kulczy.Gdzie spać w Poznaniu?


Mam dla was polecajkę dosłownie kilka metrów od Rynku (i pomimo tego jest tam naprawdę turbo cicho :) ). Kamienica Schoeps Residence Poznań. Co ciekawe, nie ma tam recepcji, a goście otrzymują kody do drzwi wcześniej. W dawnej winnicy tego obiektu obecnie mieści się jadalnia. Wszystko dopracowane jest w najmniejszym detalu, co widać nawet na haftach na pościeli czy ręcznikach. Rozmawialiśmy z właścicielką, która opowiedziała nam historię tego obiektu, pokazując nawet archiwalne zdjęcia z remontu :)


Zobacz Schoeps Residence PoznańDziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page