top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

Warsztaty fotograficzne dla dzielnicy Wilchwy i wystawa na festynieByłam na wielu wystawach fotograficznych, ale ta była wyjątkowa. Dlaczego? Bo znalazły się na niej zarówno moje prace jak i prace moich podopiecznych, których uczyłam kreatywnego podejścia do fotografii i jej podstaw. Warsztaty fotograficzne prowadziłam dla mieszkańców dzielnicy Wilchwy w Wodzisławiu Śląskim.


Kiedy kilka miesięcy temu zaproponowano mi poprowadzenie fotograficznych warsztatów byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Zgodziłam się choć przyznaję, miałam stres i obawy, czy podołam. Dotychczas uczyłam pojedyncze osoby, teraz czekała na mnie grupa. Przygotować się trzeba było zupełnie inaczej, wymyślić zadania praktyczne, napisać materiał... Pojawiły się też obawy, czy ilość godzin, którą dostałam będzie wystarczająca, czy się zmieszczę w czasie albo czy nie będzie go za dużo.

Koniec końców czas mi się wydłużył, bo spotkanie przerodziło się na pięć wizyt po kilkanaście godzin, czego chciała grupa. Chcieli dowiedzieć się jeszcze więcej, chcieli praktyki, ćwiczeń, plenerów. Przyznaję, moja pewność siebie nieco urosła. Przekonałam się też, ile sama wiem i ile jestem w stanie od siebie dać. Doświadczenie level master, super przeżycie. W planach miałam w tym roku napisać e-booka, a wyszło coś, czego się nie spodziewałam - rola nauczycielki.

Wyznaję zasadę, aby mówić jak najprostszym językiem, by Kowalski niezwiązany dotąd z fotografią mógł 'załapać' o co chodzi. Tak też było na warsztatach. Bez ciężkiej terminologii, a prostym tłumaczeniem.


Wystawa podsumowująca


22 października 2021 roku na terenie Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej na osiedlu 1 Maja w dzielnicy Wilchwy (Wodzisław Śl.) odbył się festyn rodzinny. Były między inny mi występy artystyczne, warsztaty kuglarskie, dmuchańce oraz wyjątkowa wystawa fotograficzna.


Podczas festynu można było zobaczyć wystawę fotograficzną, która była efektem warsztatów realizowanych w ramach projektu Program Aktywności Lokalnej "Czas na aktywną zmianę" w okresie od czerwca do października 2021. W trakcie 5 dni uczestnicy warsztatów poznali zasady tworzenia kompozycji, kadrowania, ustawiania aparatów. Ćwiczyli wykonywanie zdjęć plenerowych, a także kreatywne przedstawianie architektury i natury oraz prostych przedmiotów. W trakcie warsztatów omawiano najczęstsze błędy w fotografii, ćwiczono zdjęcia makro, umiejętność wprowadzania efektu 3D i zasady pozowania. Ponadto uczestnicy poznali działanie programów graficznych oraz uczyli się tworzyć proste banery reklamowe.


Zobacz galerię zdjęć z wydarzeniaO wystawie pisano przy okazji organizacji festynu w dzielnicy Wilchwy, link wklejam wam poniżejDziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComentários


bottom of page