top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

6 rzeczy, na których NIE WARTO OSZCZĘDZAĆ organizując ślub


Ślub z widokiem na góry, Złoty Groń, Istebna

Organizacja wesela potrafi być naprawdę bardzo kosztowna. Dopiero po nim zdajemy sobie sprawę z tego co mogliśmy zrobić inaczej, do czego dołożyć, a z czego zrezygnować. Dziś chciałabym przedstawić wam rzeczy, na których jednak warto nie szczędzić grosza.


Moje wesele już kilka lat za mną, jednak refleksje nadal pozostają żywe. Na czym, moim zdaniem przyszli Państwo Młodzi nie powinni oszczędzać?


1. Wygodne buty


Wygodne buty ślubne to podstawa by przetańczyć całą noc
Wygodne buty ślubne to podstawa by przetańczyć całą noc

Pamiętajcie, że przed wami bardzo długi dzień. Będzie dużo chodzenia, dużo tańczenia, pozowania i jeszcze raz chodzeni po różnej nawierzchni, co w przypadku obcasów może być bardzo męczące. Dlatego moi drodzy - zainwestujcie w naprawdę wygodne buty, a jeśli chcecie być przezorni, zabierzcie ze sobą buty zapasowe na zmianę. Wielkim błędem jest zakładanie butów po raz pierwszy w dniu ślubu. Kilka dni przed waszym dniem należy buty sprawdzić, rozchodzić je, np. chodząc w nich w domu (mniejsze ryzyko obtarć i pęcherzy).


2. Sala z hotelem dla gości


Korytarz w hotelu Złoty Groń w Istebnej
Sala z hotelem dla gości

Jeśli macie w rodzinie osoby przyjezdne, trzeba zadbać o ich nocleg. Jeśli macie bardzo gościnną rodzinę dysponującą miejscem w swoich domach - super, brawa dla was. Czasem jednak trzeba spać na miejscu - w hotelu na sali, w której odbywa się wesele. To doskonałe rozwiązanie dla Państwa Młodych oraz świadków i rodziców młodych, ale także dla osób, które przyjadą i nie mają gdzie spać. W takim hotelu następnego dnia jecie śniadanie, jeśli macie dzieci to również jest gdzie je położyć spać i macie je cały czas blisko siebie. Dzięki temu nie trzeba szukać niańki, która zajmie się waszymi pociechami. Sprawdzajcie, czy wasza sala oferuje nocleg w hotelu dla gości i do którego nie trzeba dojeżdżać. To naprawdę dobre i komfortowe rozwiązanie.


3. Bukiet ślubny


Bukiet ślubny
Bukiet ślubny będzie ci towarzyszył na większości zdjęć


Bukiet ślubny to uzupełnienie stroju Panny Młodej. Będzie widoczny na wielu zdjęciach z tego dnia. Nie polecam jednak zamawiania go w ciemno. Udając się do florystki warto mieć ze sobą wydrukowane inspiracje (zdjęcia bukietów, które wam się podobają), żeby florystka wiedziała w jakim klimacie ma się obracać i żebyście nie przeżyły rozczarowania.


4. Dobra jakościowo koszula


Pan młody
Dobra jakościowo koszula to must have dla panów

Drodzy panowie, teraz coś o was. Możecie mówić, że biała koszula to biała koszula i po co przepłacać... Otóż jest coś, co powinniście wiedzieć. Słaba jakościowo biała koszula, w momencie, gdy się spocicie, a w okresie wiosenno-letnim tak może być, plus stres, nerwy i bum, człowiek się poci... i koszula przykleja się do ciała i prześwituje. Nie wygląda to fajnie do zdjęć, a tkwiąc w upale raczej będzie was kusiło by marynarkę jednak zdjąć. Słaba jakościowo biała koszula to wizualna katastrofa. Nie tylko dla fotografa, ale i dla gości, a sam Pan Młody komfortowo się raczej czuć w takiej sytuacji nie będzie...


5. Fotograf i kamerzysta



Teraz będzie trochę lizania własnego tyłka, ale taka jest prawda. Fotograf i kamerzysta - te osoby są odpowiedzialne za uwiecznienie waszego wielkiego dnia. To ich dzieła będziecie oglądać po latach. To ich zdjęcia i filmy zostaną z wami jako pamiątka waszego ślubu. Zanim zdecydujesz się na fotografa i kamerzystę, poczytaj o nich w sieci, zobacz jakie zdjęcia robią, jakie filmy kręcą, jakie mają opinie, umów się z nim/nią na spotkanie, zobacz materiały na żywo (zdjęcia, albumy, szkatułki). Sprawdź, czy nadajecie na tych samych falach, czy ci ta osoba pasuje. Jeśli tak - stres w dniu ślubu będzie mniejszy, spiny nie będzie i nie będzie musztry.


6. DJ / wodzirej


Tańcząca para młoda podczas pierwszego tańca
Dobry wodzirej poprowadzi imprezę na poziomie, rozrusza gości, dostosuje głośność do sali itp.


Znacie te ogłoszenia? "Poszukuję DJa na wesele, ale nie za miliony monet". Efekt jest taki, że zgłaszają się początkujący w branży, którzy często dopiero szlifują swój warsztat. A dobry DJ potrafi poprowadzić imprezę na poziomie. Dostosuje oświetlenie, poziom głośności do sali, play listę, zabawi gości, ma pomysły na gry. Nie wiem jak wy, ale ja nie jestem fanką grania non stop disco polo, piosenek o podtekście seksualnym i gier i zabaw w tym samym klimacie. Tańszy DJ na urodziny, czy tego typu imprezę, ok, ale zastanówcie się, czy ślub to jest to miejsce, gdzie dana osoba powinna być. Druga sprawa to osobiste preferencje Państwa Młodych - to wy ustalacie z DJem co ma grać, a czego nie.


To moje osobiste sugestie oparte o własne doświadczenie w organizowaniu wesela. Można także wymienić sprawdzonego cukiernika, który stworzy nam tort marzeń czy fryzjera, który wykona Pannie Młodej SOLIDNĄ fryzurę, która będzie się trzymała cały dzień.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:



Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książki



Kommentare


bottom of page