top of page
  • Agnieszka Kaźmierczak

3 sposoby na to, jak zadbać o swój wzrok pracując przy komputerze


Jak zadbać o wzrok, gdy bardzo dużo pracujesz przed ekranem komputera?


Dziś mam dla was 3 sposoby na to, jak zadbać o swój wzrok pracując przy komputerze.


20 sekund co 20 minut

Ten pomysł doradziła mi moja okulistka, gdy byłam u niej w zeszłym roku na badaniu kontrolnym, które nie wypadło ani dobrze, ani źle. Co zatem się stało? Podczas badania wyszło, że moja wada wzroku, nie pogorszyła się ani nie poprawiła - jest stała, ale z jakiegoś powodu nie byłam w stanie przeczytać liter na tablicy, z kolei przeczytać fragment książki mając ją pod nosem potrafiłam bez problemu. Co się okazało? Mój wzrok był przemęczony. Zaleciła mi, by co 20 minut pracy robić 20 sekund przerwy patrząc w punkt w oddali (byle nie w kolejny ekran).


Nie więcej, niż mogę

Kolejna rzecz, to pracowanie przed ekranem nie więcej niż zaleca ci lekarz okulista. Obecnie zalecany czas pracy przed ekranem to max 6 godzin (chyba, że ci lekarz powie inaczej). Dla kobiet w ciąży 4 godziny.


Szkła blokujące światło niebieskie

Tę kwestię zalecam skonsultować zarówno z lekarzem okulistą jak i doradcami w sklepie optycznym. Nawet jeśli na co dzień nie nosisz okularów, możesz sprawić sobie takie stricte do pracy przed ekranem.


Dziękuję za lekturę! Pamiętaj, aby zaobserwować mnie na:Postaw wirtualną kawę i wspomóż wydanie kolejnej książkiComments


bottom of page